Jesteś w związku z mniej przystojnym facetem? Będziesz szczęśliwsza!

Martyna Wojciechowska 08.05.2018
Związek
Fotografia: Shutterstock

Oto najnowsze wyniki badań!

Twojemu partnerowi daleko do ideału? To dobry znak. Według najnowszych badań, będąc w związku z mniej atrakcyjnym mężczyzną, jesteś szczęśliwsza. Poznaj szczegóły!

Zobacz także: Jak naprawić związek? 4 zaskakujące sposoby na poprawę relacji

Pozytywne strony związku z mniej atrakcyjnym mężczyzną

Każda z nas marzy o przystojnym księciu z bajki. Okazuje się jednak, że związek z partnerem, który jest atrakcyjniejszy od ciebie, nie wróży ci niczego dobrego. By dojść do tych wniosków, naukowcy z Florida State University zbadali 113 par nowożeńców.

Każda osoba biorąca udział w eksperymencie miała za zadanie wypełnić ankietę z pytaniami dotyczącymi wyglądu zewnętrznego. Wśród nich nie zabrakło pytań o wagę małżonków.

W drugiej części badania wszystkie pary sfotografowano, a następnie ich zdjęcia pokazano grupie osób, która oceniła ich wygląd w skali od 1 do 10. Z zebranych informacji i ocen wynika, że szczęśliwsze małżeństwa to te, w których kobiety mają atrakcyjniejsze sylwetki od swoich mężów.

Panie, których sylwetki zostały ocenione jako mniej atrakcyjne, miały na swój temat gorsze zdanie. Były bardziej skupione na wyglądzie i bardziej zależało im na utrzymaniu wagi. To szkodziło relacjom w ich związkach.

Zobacz także: Jak rozpoznać, czy związek przechodzi kryzys, czy może czas się rozstać?

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów