Kobiety, które zachowują się w ten sposób, nigdy nie dają się zranić mężczyźnie

Anna Respondek 08.02.2018
Kobiety
Fotografia: Pexels

Aby nie dać się zranić mężczyźnie nie trzeba być niezwykle silną kobietą. Wystarczy zwrócić uwagę na tych kilka zasad i mocno się ich trzymać. 

Mówi się, że mężczyźni unikają silnych kobiet. Jednak każda z pań, choćby nie wiem jak stanowcza, boi się tego, że może w taki lub inny sposób zostać zraniona przez bliską osobą. Natura sprawiła, że to właśnie płeć piękna jest obdarzona większą empatią i silniej odczuwa emocje. Według psychologów da się jednak nad tym zapanować. Istnieje kilka zachowań cechujących kobiety, które nigdy nie dają się zranić mężczyźnie. Jedna z nich jest szczególnie ważna. 

Zobacz także: Tych zachowań kobiety najbardziej nie lubią w mężczyznach

Jak zatem należy się zachowywać, aby móc bez strachu otworzyć serce na nowe uczucie i miłość? Podpowiadają specjaliści z Themindsjournal.com. 

Nie dla mężczyzn z niską samooceną

Tego typu panowie na początku potrafią się znakomicie kamuflować, jednak z czasem pojawiają się coraz częstsze oznaki tego, że ich samoocena jest niezwykle niska i zrobią wszystko, aby twoja była na podobnym poziomie. Wszystko jest na nie, nie potrafią docenić tego, co robisz, ale nie odpowiada im także to, co sami sobą prezentują. Czy z takim mężczyzną można stworzyć szczęśliwy związek

Poznaj jego zdanie na temat rodziny i bliskich

To nie żart, kiedy mówi się, że ważne jest to, w jaki sposób mężczyzna traktuje swoją mamę i swoją rodzinę. Spójrz, jakie relacje łączą go z przyjaciółmi. Czy potrafi bezinteresownie pomóc. Wasze zdanie na temat wartości, które wyznajecie w życiu, powinno się pokrywać. 

pexels-photo-173666
Fotografia: Pexels

Nie pozwól, aby cię źle traktował

To jeden z najważniejszych punktów. Ważne jest, aby szybko postawić granicę i już przy pierwszym tego typu zachowaniu jasno i wyraźnie powiedzieć "nie". Żaden mężczyzna ani żadna kobieta nie mają prawa ranić, dlatego bądź konsekwentna i nie pozwól, aby to zdarzyło się dwa razy. 

Czyny nie słowa

Choć miłe słowa potrafią jak nic innego poprawić humor, to jednak nie może kończyć się jedynie na nich. Zobacz, czy to co mówi do ciebie partner, pokrywa się z tym co robi. Nie pozwól, aby w twojej głowie pojawiła się nadzieja, którą niekompetencja partnera bardzo szybko zabije. 

Rozpocznijcie wspólne życie

W pewnym momencie związku powinnaś poznać jego rodzinę i przyjaciół. To bardzo ważny element relacji, sprawdź, czy bez przeszkód wpuści cię do swojego życia i pamiętaj, żeby w drugą stronę zrobić to samo. 

pexels-photo-262008
Fotografia: Pexels

Upewnij się, że jesteś tą najważniejszą

Przez jakiś czas na początku związku każdy może być niepewny swoich uczuć. Z czasem jednak niepewność powinna przerodzić się w mocne uczucie i silne postanowienie, które mówi o tym, że chce się z kimś spędzić resztę życia. Upewnij się, że jesteś jego priorytetem, a nie jedynie opcją na chwilę. 

Głośno mów co myślisz

Czasem warto ugryźć się w język, jednak nigdy wtedy, kiedy czujesz, że coś w związku ci nie odpowiada lub partner próbuje cię stłamsić. Zranienie może przybrać różne oblicza, niekoniecznie musi dojść do zdrady. Zadbaj o to, aby twoje zdanie było tak samo ważne, jak jego. 

Zaczekaj z seksem

Nie chodzi tutaj o to, czy jesteś wyzwolona czy nie. Jeśli chcesz stworzyć z mężczyzną prawdziwy i trwały związek warto najpierw rozpocząć od intymności emocjonalnej, a dopiero później przejść do tej cielesnej. Nigdy nie bój się tego, że od ciebie odejdzie, bo powiesz, że nie chcesz od razu seksu. Jeśli tak się stanie, nie był ciebie wart. 

Zobacz, czy czujesz się przy nim komfortowo

Na początku każdej relacji przy drugiej osobie czujemy się nieco poddenerwowani i zestresowani. Z czasem te uczucia powinny zamienić się jednak w spokój i szczęście. Nie można przecież przez cały czas czuć się nieswojo przy ukochanym. 

Zobacz także: Ten algorytm obliczył, kiedy można spotkać miłość życia. Podaje konkretny wiek

Zobacz, czego mężczyźni najbardziej nie lubią w wyglądzie kobiet:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów