Jak postrzegani są mężczyźni, których żony nie przyjmują ich nazwiska po ślubie? Wyniki badań zaskakują

Anna Respondek 23.11.2017
Małżeństwo
Fotografia: Pexels

Badacze spojrzeli na zagadnienie również z drugiej strony - co świadczy to o kobietach? 

W dawnych czasach ustalono, że kobieta, która wychodzi za mąż, powinna przyjąć nazwisko męża. Chodziło o przekazanie opieki i odpowiedzialności z ojca na małżonka. 

W obecnych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na pozostawienie po ślubie swojego panieńskiego nazwiska. Okazuje się jednak, że to małe "postanowienie" ma duży wpływ na to, jak postrzegany jest przyszły mąż. Kobieta, która rezygnuje z nazwiska małżonka sprawia, że jest on odbierany jako mniej męski i znacznie słabszy.

Na Uniwersytecie Nevada przeprowadzono badania online, w których uczestnicy mieli określić, w jakich warunkach kobieta zostaje przy swoim nazwisku. W kolejnym kroku należało opisać cechy charakteru męża, który się na to zgadza. 

Ta decyzja ma realny wpływ na postrzeganie męskich cech, na przykład męskości, asertywności czy siły - powiedział twórca badań.

Według Google Consumer Survey liczba kobiet pozostających przy panieńskim nazwisku rośnie z roku na rok. Jak wynika z badań, kobiety, które podejmują taką decyzję uważane są za ambitne, asertywne i silne. 

No cóż, niektóre kobiety są wyjątkowo przywiązane do tego, jak się nazywają. ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów