Przez rok codziennie uprawiała seks. Efekt eksperymentu zaskoczył ją samą

Anna Respondek 19.02.2018
Seks
Fotografia: Fotolia

Jak przyznała, nie zawsze miała ochotę na seks. Z czasem zauważyła jednak zadziwiającą zmianę. 

Czy da się stworzyć związek bez intymności? Na to pytanie starało się odpowiedzieć wielu psychologów i wiele par, które zdecydowały się na tak zwane białe małżeństwo, czyli życie w czystości. Pewna kobieta postanowiła jednak sprawdzić coś zupełnie innego. Na początku roku zdecydowała, że od teraz codziennie będzie uprawiała seks. Wnioski z jej zaskakujące eksperymentu mogą zdziwić. 

Zobacz także: Co się stanie z organizmem, jeśli na pół roku zrezygnujemy z seksu. Niepokojące wnioski

Brittany Gibbons od zawsze borykała się z problemami związanymi z akceptacją własnego ciała. To przekładało się na jakoś jej życia erotycznego w małżeństwie. Pewnego razu zdobyła się na szczerą rozmowę z mężem i zapytała go o to, co mu się w niej najbardziej podoba. Okazało się, że mężczyzna jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie tylko w pewnym stopniu, ponieważ od lat nie widział swojej żony nago. 

W tym momencie kobieta postanowiła, że musi coś zmienić i zdecydowała, że przez rok będzie codziennie uprawiała seks. 

Do tej pory podczas seksu wyłączałam wszystkie światła, piersi i brzuch okrywałam jakąś koszulką - wyznała. 

Fotolia_51663667_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Jak codzienny seks wpływa na związek?

Wnioski, jakie kobieta wyciągnęła ze swojego małego doświadczenia, zaskoczyły ją samą. Takiej zmiany się nie spodziewała. Na początku nie było to takie łatwe, z czasem stało się jednym z najważniejszych momentów dnia. 

Z czasem to przestało być obowiązkiem i stało się momentem w trakcie dnia, kiedy byłam najbardziej zrelaksowana - zauważyła. 

Gibbons stwierdziła, że po seksie mogła normalnie porozmawiać z mężem i wiedziała, że on ją słucha i nie jest zajęty jakimiś innymi rzeczami. Wcześniej kiedy mówiła mu o swoich kompleksach, starał się wesprzeć ją komplementami, jednak to nie zmieniało jej podejścia do samej siebie. Codzienny seks zmienił jej myślenie.

Zajęło trochę czasu zanim zrozumiał, że to, że nie czuję się seksowna, nie jest wymierzone w niego. Chciałam też cieszyć się seksem. Dla mnie kluczem stało się poczucie pewności. Zasługiwałam na dobry seks tak samo jak mój mężczyzna. Czekanie na jego ruch nie jest fair, warto znaleźć swój głos i mówić o swoich potrzebach - przekonywała.  

Dzięki codziennemu seksowi relacje między małżonkami stały się znacznie lepsze, a Gibbons już nie musiała mierzyć się ze swoją niepewnością. Intymność sprawiła, że zniknęły wszystkie kompleksy, które niszczyły związek z ukochanym. 

Zobacz także: Kiedy najlepiej w trakcie dnia uprawiać seks

Zobacz także, jakie rzeczy nie mają dla mężczyzn znaczenia w trakcie seksu:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów