Trzy czynniki, które sprzyjają zdradzie. Detektyw wyjawia, jaki typ mężczyzn nie dochowuje wierności najczęściej

Anna Respondek 20.10.2017
Zdrada
Fotografia: Pexels

O swoich obserwacjach opowiedział doświadczony detektyw. 

Nikt nie lubi być oszukiwany, czy to w pracy, czy w życiu osobistym. Nie ma jednak nic gorszego niż trafienie na oszusta, w którym się zakochamy. Takie osoby potrafią doskonale zatajać swoje kłamstwa i serwować "ukochanej" lub "ukochanemu" same półprawdy. 

Według analiz przeprowadzonych przez Statisticsbrain.com ponad 40 procent osób w małżeństwach przyznaje się do zdrady. Okazuje się, że jest to większy problem niż może się wydawać. 

Według prywatnego detektywa Lachlana Jarvisa, który takimi sprawami zajmuje się już 35 lat, istnieją trzy grupy, które najczęściej zdradzają. Swoim doświadczeniem podzielił się z dziennikarzami Dailymail.co.uk.

giphy-downsized

Wiek ma znaczenie

Według detektywa, wiek ma znaczenie. Jak twierdzi Jarvis, najczęściej zdradzają osoby po 40. roku życia, ze względu na zmiany psychiczne, jakie w nich zachodzą. Decyzje, które ktoś podjął w wieku dwudziestu czy trzydziestu lat mogą nie być kompatybilne z tym, czego potrzebujemy w starszym wieku. 

Wczesne wstąpienie w związek małżeński

Ten czynnik ma nierozerwalny związek z pierwszym. Ludzkie emocje zmieniają się wraz z wiekiem, dlatego osoba, która mogła wydawać się miłością życia, przestaje być "tą jedyną". Pojawia się znudzenie, maleje poziom libido. Zamiast rozwodu lub rozmowy większość ludzi wybiera zdradę, która dla nich jest najlepszym wyjściem. 

Konserwatyzm związany z religią

Jak przyznaje Jarvis, w swojej karierze bardzo często śledził osoby związane z niezwykle konserwatywnymi odłamami religijnymi, a nawet sektami. Tacy ludzie od dziecka przynależą do zamkniętych wspólnot i wraz z wiekiem nie potrafią się z nich wyrwać. Bardzo często zmuszani są do małżeństwa bez miłości i w młodym wieku, przez co chętnie szukają uczucia gdzie indziej.

Co o tym sądzicie? 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów