Najlepszy seks 36 godzin po rozpoczęciu znajomości? Nowa teoria zadziwia

Anna Respondek 08.06.2018
Kobieta i mężczyzna
Fotografia: Shutterstock

Mówi się, że z seksem najlepiej poczekać, aż dobrze poznamy drugą połowę. Skąd więc wzięło się to nowe twierdzenie? 

Seks powinien być czystą przyjemnością. Choć jest ważny dla związku i dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu, wiążą się z nim również odpowiedzialność i silne emocje. Dlatego właśnie seksuolodzy twierdzą, że ze stosunkiem należy poczekać na odpowiedni moment, szczególnie jeśli mówimy o pierwszym razie.

Zobacz także: Seks w plenerze coraz popularniejszy. Ale może słono kosztować!

A jak długo należy poczekać z igraszkami z nowym partnerem? Zrobić to po 1. randce, po miesiącu, a może zwlekać jeszcze dłużej? Naukowcy postanowili zabrać głos w tej sprawie. Choć nie ma wiele badań w tej kwestii, to zdania ekspertów, którzy się wypowiedzieli, są podzielone. 

Według psychoterapeuty Goldsmitha z USA wystarczy już 36 godzin, aby między ludźmi nawiązała się emocjonalna więź. Jednak, aby "uzbierać" te 36 godzin, czasem musimy poświęcić na spotkania tylko tydzień, a czasem miesiąc i więcej. 

Para, która czeka dłużej, sprawia, że pożądanie z pierwszej fazy zanika - twierdzi Goldsmith.

Są również przeciwnicy tego twierdzenia, między innymi Toni Coleman, psychoterapeutka z USA. Według badaczki w związku należy na seks poczekać przynajmniej 3 miesiące. Dzięki temu relacja będzie silniejsza i oparta na czymś więcej niż fizyczność. 

A Wy, co sądzicie na ten temat? ;)

Zobacz także: Ci mężczyźni mogą uprawiać seks 3 razy dłużej. Jest jeden warunek!

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów