Która pora dnia jest najlepsza na seks? Naukowcy rozwiewają wątpliwości

Anna Respondek 08.12.2017
Seks
Fotografia: Pexels

Płyną z tego same korzyści. 

Jeśli myśleliście, że wieczorny albo popołudniowy seks jest najlepszym, co może was spotkać, jesteście w wielkim błędzie. Według naukowców istnieje inna pora dnia, która na cielesna igraszki jest znacznie bardziej odpowiednia. 

Jak przekonują specjaliści, to poranne czułości z partnerem najkorzystniej wpływają na nasz organizm, zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym. Dlaczego zatem warto kochać się o poranku?

giphy (5)

Jesteśmy wypoczęci

Zmęczeni po całym dniu pracy i domowych obowiązków nie zawsze mamy ochotę i siły na igraszki. To przekłada się również na jakość stosunku. Dlatego właśnie seks o poranku jest dobrym pomysłem. Wypoczęci i pełni energii możemy poświęcić się tej przyjemnej czynności. 

Hormony szaleją

To może nie do końca dotyczy kobiet, ale zdecydowanie dotyczy mężczyzn, którym o poranku szaleją hormony. Dzięki temu są w stanie dać znacznie lepszy popis umiejętności niż wieczorem. Rano poziom testosteronu w organizmie mężczyzny jest znacznie wyższy, a to wpływa na jego libido.

giphy-downsized (31)

Przytłumiona świadomość

Czasem trudno skupić się na seksie. Emocje całego dnia nie pozwalają nam wyłączyć myślenia, a to wpływa na nasze zaangażowanie w akt seksualny. Tuż po przebudzeniu świadomość jest nieco przytłumiona i nie wysyła jeszcze sygnału, który ma nakierować nasze myśli na czekające nas trudności dnia codziennego.

Wzrośnie poziom endorfin

Dzięki udanemu stosunkowi wzrasta w organizmie poziom endorfin, dzięki czemu jesteśmy w stanie zacząć dzień z uśmiechem i większą dawką energii. A to również podnosi poziom odporności. 

Rutyna

Większość par przyznaje, że jednym z większych problemów w ich życiu erotycznym jest rutyna. Dzięki zmianie godziny zbliżeń wprowadzimy do sypialni powiew świeżości. Poranny seks to dobra odskocznia i urozmaicenie. 

Przekonani? ;)

giphy-downsized (32)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów