Kiedy jest najlepszy czas na oświadczyny? Tego dnia zaręcza się najwięcej par

Katarzyna Leszczyńska 20.11.2017
W jakim okresie jest najwięcej zaręczyn?
Fotografia: pexels.com

To niezwykle romantyczny czas.

Zaręczyny zazwyczaj są jednym z najważniejszych dni w życiu człowieka. Każda kobieta marzy o tym, żeby były wyjątkowe. Naukowcy sprawdzilii, w jakim okresie następuje najwięcej zaręczyn. Wydawać się może, że jest to święto zakochanych, czyli Walentynki i 14 lutego. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Jedyne co się zgadza to pora roku. Choć mówi się, że wiosna i lato sprzyjają zakochaniu, w przypadku par decydujących się na małżeństwo to zima jest najważniejszym okresem. A moment kulminacyjny właśnie nadchodzi wielkimi krokami. Eksperci z portalu Bridebook.co.uk ustalili, że najwięcej par zaręcza się w okresie Bożego Narodzenia.

W jakim okresie jest najwięcej zaręczyn?

W jaki dzień w tym roku zaręczy się najwięcej par?

Okazuje się, że każdego roku może to być inna data, jednak system jest ten sam – najwięcej par zaręcza się w przedświąteczny weekend. Zdaniem naukowców jest to nawet udowodnione historycznie. Przedstawiciel portalu rozmawiał na ten temat z magazynem „Harper’s Bazaar” i powiedział, w jaki dzień w tym roku zaręczy się najwięcej par.

W tym roku dzień Bożego Narodzenia wypada w poniedziałek, więc spodziewamy się podobnej sytuacji, z dużym odsetkiem zaręczyn w sobotę 23 grudnia i w niedzielę 24 grudnia – powiedział.

Ciekawe, czy zapowiedzi specjalistów się sprawdzą. Sądząc jednak po tym, w jaki nastrój zazwyczaj wprawiają nas święta, te przewidywania są wielce prawdopodobne. A zaręczyny wśród rodziny w Boże Narodzenie mogą być naprawdę romantyczne

W jakim okresie jest najwięcej zaręczyn?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów