Jeśli zauważysz u mężczyzny te zachowania, szykuj się na zaręczyny. Ekspertka podpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę

Anna Respondek 27.09.2017
Zaręczyny
Fotografia: Pexels

Czy Wasi partnerzy też tak mieli? 

Według ekspertki o związków i seksu, Tracey Cox, można się domyślić, kiedy partner będzie miał zamiar się nam oświadczyć. Jak przekonuje, pierwsze sygnały pojawiają się dużo wcześniej, a myślenie ukochanego ukierunkowane jest wtedy na to, że już dłużej nie chce, abyś była jedynie jego dziewczyną. 

Kiedy następuje ten przełomowy moment, w którym panowie stwierdzają "Tak, ona zostanie moją żoną"? Oto małe podpowiedzi wprost z Dailymail.co.uk.

Odpowiedni czas

W badaniach przytoczonych przez portal Dailymail.co.uk ponad 81 procent mężczyzn stwierdziło, że zapragnęli się oświadczyć, ponieważ poczuli, że przyszedł na to odpowiedni moment. Ich wewnętrzny głos podpowiedział im, że czas się ustatkować. Każdy mężczyzna potrzebuje kilku lat "wolności" po wyprowadzeniu się z rodzinnego domu, aby w końcu podjąć taką decyzję, dlatego jeśli zauważysz, że od dłuższego czasu twój ukochany jest zupełnie niezależny, możesz liczyć na to, że już niedługo ten stan mu się znudzi. 

Nie mów o ślubie za wcześnie

Mężczyźni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że chcesz wyjść za mąż. Wiedzą, że u kobiet taka potrzeba pojawia się wcześniej (choć ta zależność również ulega zmianie). Podstawowym czynnikiem, który zdecyduje o tym, że on również to poczuje, jest pewność, że kochasz go, jako człowieka, a nie widzisz w nim jedynie odpowiedniego kandydata na małżonka. 

Spotykałem się z kobietą, która po trzech miesiącach zaczęła mówić o ślubie. To obraźliwe. Nawet nie poznała mnie dobrze, ani moich przyjaciół czy rodziny. To oczywiste, że takie kobiety chcą jedynie ślubu i dzieci, nie patrząc na to z kim - mówił jeden z ankietowanych. 

Wygląd ma znaczenie

Bez względu na to co się mówi, bardzo często, pierwsze skrzypce gra wygląd, który decyduje czy się sobie spodobacie i będziecie dalej się spotykać. Mężczyźni potrzebują wiedzieć, że jesteście na tym samym poziomie atrakcyjności, wtedy nie czują się zagrożeni i chętniej myślą o ślubie. 

Zaufanie

Jeśli widzisz, że jest między wami zaufanie, które nie płynie tylko z jednej strony, to bardzo dobry znak. Zaufanie to podstawa udanego związku, który z czasem może przerodzić się w coś więcej. 

"Łatwo" się z tobą żyje

Jeśli partner twierdzi, że jesteś bezkonfliktowa i "łatwo" się z tobą dogadać, to sygnał, że coraz częściej myśli o oświadczynach. Kobiety, które są bardziej stabilne i nie tak bardzo emocjonalne mogą liczyć na szybsze zamążpójście. To cechy, których mężczyźni nie szukają, jeśli chcą jedynie randkować. 

Sprawiasz, że staje się lepszym człowiekiem

Masz na niego dobry wpływ i wiesz o tym zarówno ty, jak i on. Dla mężczyzn ważne jest, aby ich kobiety sprawiały, że stają się lepsi, a nie gnuśnieją. Jeśli zatem dziękuje ci za to, że nie chcesz go zmieniać, ale mobilizujesz go do bycia najlepszą wersją siebie, to wiedz, że coś się dzieje. 

Zauważa, że będziesz dobrą matką

Już pierwsze wspomnienie o tym powinno zapalić w twojej głowie ostrzegawcze światło, oczywiście to dobre. Większość mężczyzn, podobnie jak kobiet, marzy o tym, aby założyć rodzinę i móc patrzeć na swoje dzieci. Do tego potrzebują partnerki, która stworzy odpowiednie ognisko domowe, a bycie dobrą matką jest jednym z jego elementów.

Przyjaciele mówią, że przy tobie jest inny

Jeśli słyszysz od jego najlepszych przyjaciół, że jeszcze nigdy nie widzieli go tak szczęśliwym, to znaczy, że oni wiedzą coś więcej. A to "coś" więcej wyszło z ust twojego ukochanego.

Czy kobietom wciąż tak bardzo zależy na "pierścieniu mocy". Jak myślicie? ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów