Jeśli wziąłeś ślub w ten dzień, istnieje duże prawdopodobieństwo, że małżeństwo zakończy się rozwodem

Anna Respondek 13.02.2018
Rozwód
Fotografia: Fotolia

Choć to niezwykle popularna data, zakochanym nie przynosi szczęścia. Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości. 

Te badania to prawdziwe zaskoczenie. Ich autorka postanowiła sprawdzić, jaka data ślubu jest najbardziej pechowa dla przyszłych małżeństw. Z jej wniosków wynika, że jeden z najpopularniejszych dni w roku powinien być omijany szerokim łukiem przez zakochanych. Takie związki mają mniejsze szanse na przetrwanie.

Zobacz także: W tym czasie w roku wpływa najwięcej pozwów o rozwód

Ekonomistka z Uniwersytetu w Melbourne odkryła, że wybieranie szczególnych i wiele znaczących dat na dzień ślubu nie jest najlepszym pomysłem. Okazało się, że właśnie takie małżeństwa najczęściej kończą się rozwodem. Jednym z najbardziej pechowych dni są walentynki. 

Dlaczego lepiej nie pobierać się w walentynki?

Badaczka prześledziła losy miliona par z całego świata. Okazało się, że aż 11 procent małżeństw, które ślub wzięły w walentynki, zakończyło się rozwodem już po pięciu latach. Jeśli chodzi o inne znaczące daty, w których często powtarza się ta sama liczna, współczynnik rozwodów wyniósł 10 procent. Wraz z długością trwania małżeństwa procentowa liczba wzrastała i już po 9 latach od ślubu aż 23 procent par rozstawało się. 

Analiza pokazała również, że te osoby, które wybierają specjalne daty, częściej są już rozwodnikami lub mają dzieci. Dodatkowo panny młode, które ślub brały w walentynki, bardzo często były w ciąży już podczas tego ważnego dnia. 

Według ekonomistki ma to związek z pewnym zaklinaniem rzeczywistości i niepewnością młodych. Szukanie wyjątkowych dat ma im pomóc w podjęciu decyzji i ma w pewien sposób zapewnić małżeńskie szczęście. 

Zobacz także: Małżeństwo zawarte w tym wieku zwiększa ryzyko rozwodu

giphy (16)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów