4 pytania, na które warto sobie odpowiedzieć, gdy myślimy o zakończeniu związku. Uchronią przed popełnieniem błędu

Anna Respondek 04.10.2017
Zerwanie
Fotografia: Pixabay

Nie warto podejmować pochopnych decyzji.

Stworzenie udanego związku nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy z nas przeżywa wzloty i upadki. Z niektórych dołków nie da się wyjść obronną ręką i wtedy następuje małe trzęsienie ziemi. W naszych głowach zaczyna kiełkować myśl, czy przypadkiem nie zerwać i nie zacząć szukać szczęścia u boku innej osoby. 

Jeśli sami nie wiecie co zrobić w takiej sytuacji, najlepiej jest na chwilę usiąść i pomyśleć. Podejmowanie pochopnych decyzji nie prowadzi do niczego dobrego, w szczególności jeśli w grę wchodzą ludzkie uczucia. Co zatem jest dobrym rozwiązaniem? Spróbuj, tylko szczerze (!), odpowiedzieć sobie na te cztery pytania, a wszystko powinno stać się łatwiejsze. 

giphy-downsized

Czy odpowiednio o siebie dbasz?

Twoje złe samopoczucie, albo potrzeba "czegoś więcej", nie musi być związana z tym, że twój partner się nie stara. Jeśli nie potrafisz sam o siebie zadbać, to nigdy w stu procentach nie będziesz szczęśliwy. Może problem tkwi w tobie, a nie waszej relacji? 

Czy naprawdę chcesz to zakończyć?

To jedno z najtrudniejszych pytań, ale warto je sobie zadawać każdego dnia, nawet kilka razy. Dopóki nie znajdziesz w sobie prawdziwej odpowiedzi, nie podejmuj żadnych ostatecznych kroków. Może wystarczy szczera rozmowa z ukochanym albo ukochaną i razem rozwiążecie twoje wątpliwości?

giphy-tumblr (18)

Czy jesteś w pełni oddany waszej relacji?

Jeśli ciągle chcesz więcej, twój związek kojarzy ci się z nudą i stagnacją, to może faktycznie lepiej się rozstać i przestać unieszczęśliwiać drugą osobę. Każda relacja wygląda inaczej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z każdym dniem była tak samo ekscytująca jak na początku. To kwestia zaangażowania, którego może po woli zaczyna Ci brakować.

Czy rozmawiacie o problemach?

Nikt nie lubi przyznawać się do porażki i rozmawiać o rzeczach, które mu nie wyszły, ale dobra komunikacja w związku to podstawa. Jeśli nie poruszacie między sobą trudnych tematów, to przyjdzie taki dzień, w którym wszystko pryśnie jak mydlana bańka. Zanim stwierdzisz "z nami koniec" pójdź do ukochanego albo ukochanej i powiedz z czym masz problem. Możliwe, że szczera rozmowa rozwiąże wszystkie wasze problemy. 

Choć to trudne, może warto się nad tym zastanowić. ;) 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów