Jeśli masz dołeczki nad pośladkami, jesteś szczęściarzem. Ich posiadacze czerpią z nich wyjątkową korzyść

Anna Respondek 21.11.2017
Dołki na plecach
Fotografia: EAST NEWS

Kto mógłby się spodziewać?

Organizm człowieka to wyjątkowo zaskakująca "maszyna", która kryje przed właścicielami wiele ciekawych i przerażających sekretów. Naukowcy od lat badają ludzkie ciało, aby dokładnie poznać i zweryfikować każdy istotny szczegół.

Tym razem bliżej przyjrzeli się małym dołkom widocznym na dole pleców tuż nad pośladkami. Nie każdy człowiek może cieszyć się ich obecnością, u jednych są wyraźniej zaznaczone, u innych niemalże niewidoczne. U kobiet nazywane są dołeczkami Wenus natomiast u mężczyzn dołeczkami Apolla. Znajdują się w miejscu, w którym nie ma mięśni, a jedynie więzadła łączące skórę z kręgosłupem. 

Jak wykazały badania, dołki mają duży wpływ na niezwykle istotną sferę życia człowieka. Dzięki nim ich posiadacze mogą cieszyć się dłuższymi i częstszymi orgazmami, ponieważ ich występowanie oznacza znacznie lepszą cyrkulację krwi, a prawidłowe krążenie jest niezwykle istotne w sferze seksualnej. 

Wygląda jednak to, że dołki nie są dziedziczne. To, że rodzice je posiadają, nie oznacza, że ich dzieci również będą mogły się nimi "cieszyć". 

Obejrzeliście już dokładnie swoje plecy? ;)

giphy (62)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów