Mężczyźni charakteryzujący się tą cechą są bardziej podatni na zdradę. Łatwo ją dostrzec

Katarzyna Leszczyńska 27.11.2017
Dlaczego mężczyźni zdradzają?
Fotografia: pexels.com

Na mężczyzn z taką osobowością lepiej uważać. 

Mówi się, że najbardziej podatni na zdrady są mężczyźni, choć również kobiety mają momenty słabości i istnieją powody, dla których zdradzają. Okazuje się, że zdarzają się panowie, którzy są bardziej skłonni do tego czynu. Wszystko zależy od ich osobowości. Naukowcy udowodnili, jacy mężczyźni są najbardziej skłonni do zdradzania swoich partnerek.

Badania, które przeprowadzono na ten temat dotyczyły 143 studentów w wieku 23 lat. Każdy z nich musiał odpowiedzieć, jak ocenia swoje zaangażowanie w związek i dlaczego zdecydował się na zdradę. Aż 68 procent badanych rozważało zdradę partnera, a 41 procent się jej dopuściło.

Osoby skłonne do zdrady unikają przywiązania

Zdaniem naukowców najbardziej skłonni do zdrady są ci, którzy unikają przywiązania. Choć mówi się, że najczęściej zdradzają osoby, które nie są szczęśliwe w łóżku z partnerem, okazuje się, że niektórych przerastają poważne relacje. Wówczas ten krok jest dla nich sposobem na oderwanie się od codzienności i poczucia obowiązku.

Niewierność może być dla takich osób emocjonalną strategią. Akt zdrady pomaga im uniknąć strachu przed zobowiązaniem i zdystansować się od partnera, utrzymać prywatną przestrzeń i poczucie wolności – mówi Genevieve Beaulieau-Pelletier, autorka badań na temat zdrad, w rozmowie z „The Independent”.  

O tym, czy nasz partner unika emocjonalnego przywiązania możemy spróbować dowiedzieć się na co dzień. Nie będzie to trudne, jeżeli dobrze go poznamy. Zazwyczaj tego typu osoby są niedojrzałe emocjonalnie. Może to mieć podłoże w ich relacjach z rodzicami albo potrzebie niezależności.

Dlaczego mężczyźni zdradzają?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów