Jedna rzecz może świadczyć o tym, że partner nie jest tym jedynym. Jak to sprawdzić?

Katarzyna Leszczyńska 21.12.2017
Stres na pierwszej randce nie jest dobrym znakiem
Fotografia: pixabay.com

Zaskakujące odkrycie psychologów.

Podczas pierwszej randki zazwyczaj towarzyszy nam zdenerwowanie. W zależności od tego, jakiego jest ono rodzaju, może być pozytywnymi lub negatywnymi oznakami trwałości przyszłego związku. Psycholodzy wykazali, że zbyt duży stres przed spotkaniem z potencjalnym partnerem, może świadczyć, że nie jest on dla nas odpowiednią osobą.

Psycholog, dr Wendy Patrick stwierdziła, że motyle w brzuchu są naturalną rzeczą podczas pierwszych spotkań, jednak nie może im towarzyszyć paniczny stres. Podobnie, jeżeli utrzymuje się on w późniejszym czasie. Podczas poznawania drugiej osoby trzeba być sobą, udawanie kogoś innego ze strachu przed odrzuceniem natomiast nigdy korzystnie nie wpłynie na związek.

Jeśli zbytnio się boisz, ilekroć spotykasz się ze swoim nowym kochankiem, może to oznaczać, że chociaż on sam może być świetną osobą, być może nie pasuje do ciebie – twierdzi dr Patrick na swoim blogu.

Kluczem do znalezienia odpowiedniego partnera jest zdanie sobie sprawy, na ile dobrze czujemy się w towarzystwie danej osoby. Jeżeli możemy być przy kimś swobodni i zachowywać się naturalnie, może to oznaczać, że znaleźliśmy tego jedynego. Jeżeli jednak nieustannie towarzyszy nam stres przed spotkaniem, lepiej zakończyć to wcześniej, ponieważ taki związek na dłuższą metę się nie uda.

Stres przed pierwszą randką może być złym znakiem
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów