Jakie korzyści zdrowotne może nam przynieść regularny seks? Wiele z nich ma szczególne znaczenie dla kobiet

Anna Respondek 02.03.2018
Korzyści płynące z seksu
Fotografia: Fotolia

Regularny seks może być lekiem nie tylko na zły humor. Te korzyści powinny zachwycić każdego.

Jedną z najpiękniejszych rzeczy w życiu jest możliwość łączenia przyjemnego z pożytecznym. I o tym właśnie będzie ten artykuł. Seks to czynność, której oddajemy się najczęściej z radością, nie zdając sobie jednak sprawy z tego, jak wiele korzyści zdrowotnych może nam przynieść. 

Zobacz także: Co najczęściej stresuje nas w pierwszym seksie z nowym partnerem

Jest jednak pewien haczyk. Nie wystarczy uprawiać miłości raz na jakiś czas, podobnie jak w ćwiczeniach, tutaj także najważniejsza jest regularność. Cielesne uciechy oprócz rozluźnienia i dostarczenia endorfin, mają także wpływ na wiele innych funkcji życiowych. Większość z nich powinna wprost zachwycić kobiety i przekonać je do tego, że na seks zawsze warto znaleźć czas. 

Korzyści płynące z seksu

Regularne uprawianie seksu nie tylko korzystnie wpływa na związek, ale także chroni nas przed powstawaniem zmian nowotworowych. Poprawia także kondycję fizyczną i pozytywnie wpływa na pracę serca. Jak wiadomo stosunek sprawia, że znika napięcie, a większość stresów choć na chwilę odchodzi w zapomnienie. Dodatkowo seks zapewnia lepszy sen, wzmacnia system odpornościowy i chroni przed przeziębieniami. 

Jeśli chodzi o mężczyzn u nich szczególnie dobrze wpływa na serce, zmniejszając prawdopodobieństwo różnych chorób. Co więcej w dużym stopniu zmniejsza także prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty. 

W przypadku kobiet także ma kilka znakomitych "zastosowań". Po pierwsze, regularne oddawanie się uciechom cielesnym, poprawia kobiecy węch, po drugie korzystnie wpływa na menstruację. Sprawia, że okres jest regularny, a krwawienia trwają krócej i są mniej bolesne. Zmniejsza również ryzyko zachorowania na raka piersi.

Kolejne zalety wpływają po równo na każdą z płci, ale zdecydowanie bardziej spodobają się paniom. Seks prowadzi do wydzielenia się większej dawki estrogenu, dzięki czemu włosy i paznokcie są mocniejsze, zdrowsze i szybciej rosną. Dzięki stosunkowi skóra jest również znacznie lepiej ukrwiona, a przez to jędrniejsza i bardziej napięta. 

Dodatkowo seks przynajmniej 2 razy w tygodniu wydłuża życie o około 8 lat, a przynajmniej 3 razy w tygodniu sprawia, że ludzie wyglądają o 10 lat młodziej od tych, którzy robią to tylko 2 razy w tygodniu. 

Wiedzieliście o tym? ;)

Zobacz także: Z jakich powodów najczęściej unikamy seksu? Seksuolog ujawnia prawdę

Zobacz także, jakie rzeczy nie mają znaczenia dla mężczyzn podczas seksu:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów