Czy ilość gości weselnych ma wpływ na trwałość małżeństwa? Naukowcy zdradzają sekrety udanej relacji

Katarzyna Leszczyńska 08.11.2017
Jakie są oznaki udanego małżeństwa?
Fotografia: pexels.com

Łatwo można wprowadzić je w życie.

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o trwały związek. Ludzie zaczynają się zastanawiać w czym tkwi sekret udanego małżeństwa. Młodzi chcieliby iść w ślady swoich rodziców i dziadków, którzy są ze sobą przez parędziesiąt lat. Okazuje się, że istnieją pewne sposoby, które powodują, że małżeństwo może być udane. Portal Womenshealthmag.co.uk przygotował listę tych najbardziej nietypowych.

Małżeństwo nie powinno opierać się na wyglądzie

Wyniki badań opublikowanych w Journal of Family Psychology wykazały, że przystojni mężczyźni są o wiele gorszymi mężami. Naukowcy z Uniwersytety Tennessee udowodnili na podstawie ekperymentu, że mężczyźni, którzy są mniej atrakcyjni, o wiele bardziej liczą się później z uczuciami swoich partnerek.

Wspieranie małżeństw przyjaciół

Okazuje się, że rozpad związku przyjaciół, z którymi małżeństwo utrzymuje kontakty, może źle wpłynąć na relację pary. Wówczas, zdaniem naukowców z Uniwersytetu Browna prawdopodobieństwo rozpadu takiego związku wzrasta aż do 75%. Wspierając związek przyjaciół, wzmacniamy również własną relację.

Relacje z teściami

Tutaj podział następuje na kobiety i mężczyzn. Zbyt dobre relacje z teściami ze strony kobiety mogą prowadzić do rozpadu małżeństwa, jednak ze strony mężczyzny do polepszenia relacji. Badania Uniwersytetu w Michigan wykazały, że te przypadki wzmacniają ryzyko rozwodu lub je osłabiają aż o 20%. Wszystko dlatego, że kobieta potrzebuje, żeby jej mężczyzna miał dobre relacje z jej rodzicami, jednak w przypadku jego rodziców nie potrafi wyznaczyć granic i każdą uwagę traktuje jak krytykę.

Relacje z teściami nie powinny być bardzo dobre

Seks co najmniej raz w tygodniu

Większa ilość współżycia w związku, zdaniem naukowców, przynosi więcej szczęścia niż pieniądze. Badania wykazały, że seks raz w tygodniu może wygenerować tyle szczęścia, ile przynosi aż 30 tysięcy dodatkowego dochodu.

Duża liczba gości weselnych

Badacze z Uniwersytetu w Virginii wykazali, że małżeństwa, które organizowały wesela na dużą ilość osób, były później o wiele szczęśliwsze niż ci, którzy decydowali się na skromne przyjęcia. Bogata lista gości świadczy, zdaniem naukowców, o większym zaangażowaniu w związek.

Jeżeli zatem ktoś planuje wesele warto, żeby zdecydował się na dodatkową osobę, nad którą być może już się zastanawiał. Może nie będzie to korzystne dla jego portfela, ale dla szczęścia w późniejszych latach małżeństwa na pewno. Żeby o to zadbać warto również wprowadzić w życie resztę powyższych zasad. Są nietypowe, ale nie trudne do zrealizowania. 

Na weselu powinno być dużo gości
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów