Jakich kobiet szukają mężczyźni, gdy myślą o poważnym związku? Te 2 typy są najpopularniejsze

Katarzyna Leszczyńska 14.02.2018
Typy kobiet, które mężczyźni biorą pod uwagę, szukając tej jedynej
Fotografia: fotolia.com

Mężczyźni myśląc o poważnym związku biorą pod uwagę przede wszystkim dwa typy partnerek. Jakie kobiety podobają się mężczyznom?

Mężczyźni oczywiście są wzrokowcami. Na początku zazwyczaj przy wyborze partnerki kierują się przede wszystkim wyglądem. Jeżeli jednak chcą znaleźć kobietę, z którą zamierzają spędzić resztę życia, biorą pod uwagę również inne rzeczy. Istnieją dwa najpowszechniejsze typy kobiet, które nie od dziś wydają się atrakcyjne dla mężczyzn, a to właśnie ich szukają, gdy myślą o poważnym związku.

Zobacz także: Co najbardziej pociąga kobiety w mężczyznach? Naukowcy wskazują na najważniejszą cechę

Typ matki

Wielu mężczyznom spokój i szczęście kojarzy się z dzieciństwem i domem rodzinnym. Kiedy szukają idealnej partnerki, to właśnie tym kierują się najczęściej. Zdaniem psychologów, mężczyźni szukają kobiet podobnych do ich matek, ponieważ wiedzą, że taka osoba zadba o nich, zajmie się nimi i pałać do niego bezgraniczną miłością. Oprócz tego urodzi zdrowe dzieci i sprawi, zajmie się sprawunkami domowymi, które przerażają płeć męską.

Te podstawowe matczyne cechy to tylko jedno. Inną sprawą jest charakter partnerki podobny do charakteru matki. Chodzi o to, żeby była do niej jak najbardziej podobna, co da mężczyźnie poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że będzie bezgranicznie ufał swojej ukochanej.

Zobacz także: Jakie kobiety nie podobają się mężczyznom? Te cechy są dla nich odpychające

Mężczyźni szukają kobiet podobnych do matek

Typ przyjaciółki

Mężczyznom w trwałym związku zależy na tym, żeby móc szczerze porozmawiać z partnerką i mieć z nią podobne zainteresowania. Dlatego też piękno po jakimś czasie schodzi na dalszy plan. Idealna partnerka to taka, która ma swoje zdanie na różne tematy i potrafi go bronić, a oprócz tego dzieli się swoimi opiniami i pomysłami, jest ambitna i inicjuje różne, ciekawe zajęcia.

Psycholodzy twierdzą, że dzielenie ze sobą cech charakteru i zainteresowań jest kluczem do udanej relacji. Właśnie tym tropem kierują się też mężczyźni, którzy szukają partnerki na całe życie. Dla panów bardzo ważne jest stworzenie duchowej relacji z ukochaną. Chcieliby od czasu do czasu zagrać z nią na konsoli, obejrzeć film, który oboje uwielbiają lub nawet zabrać ją na mecz.

Mężczyźni chcą mieć w partnerce przyjaciółkę

Oczywiście mężczyźni zwracają uwagę na wiele kobiecych cech, gdy myślą o jakiejś osobie na poważnie. Dwie powyższe są natomiast zdaniem psychologów najbardziej powszechne i to na nie panowie zwracają największą uwagę, gdy chcą stworzyć udany i długotrwały związek.

Zobacz w poniższej galerii, jakie kobiety są najlepszymi żonami:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów