14.02.2018 15:08

Jakich kobiet szukają mężczyźni, gdy myślą o poważnym związku? Te 2 typy są najpopularniejsze

Mężczyźni myśląc o poważnym związku biorą pod uwagę przede wszystkim dwa typy partnerek. Jakie kobiety podobają się mężczyznom?

Typy kobiet, które mężczyźni biorą pod uwagę, szukając tej jedynej

Fotografia: fotolia.com

Mężczyźni oczywiście są wzrokowcami. Na początku zazwyczaj przy wyborze partnerki kierują się przede wszystkim wyglądem. Jeżeli jednak chcą znaleźć kobietę, z którą zamierzają spędzić resztę życia, biorą pod uwagę również inne rzeczy. Istnieją dwa najpowszechniejsze typy kobiet, które nie od dziś wydają się atrakcyjne dla mężczyzn, a to właśnie ich szukają, gdy myślą o poważnym związku.

Zobacz także: Co najbardziej pociąga kobiety w mężczyznach? Naukowcy wskazują na najważniejszą cechę

Typ matki

Wielu mężczyznom spokój i szczęście kojarzy się z dzieciństwem i domem rodzinnym. Kiedy szukają idealnej partnerki, to właśnie tym kierują się najczęściej. Zdaniem psychologów, mężczyźni szukają kobiet podobnych do ich matek, ponieważ wiedzą, że taka osoba zadba o nich, zajmie się nimi i pałać do niego bezgraniczną miłością. Oprócz tego urodzi zdrowe dzieci i sprawi, zajmie się sprawunkami domowymi, które przerażają płeć męską.

Te podstawowe matczyne cechy to tylko jedno. Inną sprawą jest charakter partnerki podobny do charakteru matki. Chodzi o to, żeby była do niej jak najbardziej podobna, co da mężczyźnie poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że będzie bezgranicznie ufał swojej ukochanej.

Zobacz także: Jakie kobiety nie podobają się mężczyznom? Te cechy są dla nich odpychające

Mężczyźni szukają kobiet podobnych do matek

Typ przyjaciółki

Mężczyznom w trwałym związku zależy na tym, żeby móc szczerze porozmawiać z partnerką i mieć z nią podobne zainteresowania. Dlatego też piękno po jakimś czasie schodzi na dalszy plan. Idealna partnerka to taka, która ma swoje zdanie na różne tematy i potrafi go bronić, a oprócz tego dzieli się swoimi opiniami i pomysłami, jest ambitna i inicjuje różne, ciekawe zajęcia.

Psycholodzy twierdzą, że dzielenie ze sobą cech charakteru i zainteresowań jest kluczem do udanej relacji. Właśnie tym tropem kierują się też mężczyźni, którzy szukają partnerki na całe życie. Dla panów bardzo ważne jest stworzenie duchowej relacji z ukochaną. Chcieliby od czasu do czasu zagrać z nią na konsoli, obejrzeć film, który oboje uwielbiają lub nawet zabrać ją na mecz.

Mężczyźni chcą mieć w partnerce przyjaciółkę

Oczywiście mężczyźni zwracają uwagę na wiele kobiecych cech, gdy myślą o jakiejś osobie na poważnie. Dwie powyższe są natomiast zdaniem psychologów najbardziej powszechne i to na nie panowie zwracają największą uwagę, gdy chcą stworzyć udany i długotrwały związek.

Przyjaźnicie się ze swoim partnerem?

Zobacz w poniższej galerii, jakie kobiety są najlepszymi żonami: