Jaka jest zależność między wyglądem partnerów a szczęśliwym małżeństwem? Te pary są najbardziej dopasowane

Katarzyna Leszczyńska 16.02.2018
Duża różnica wzrostu między partnerami wpływa na ich szczęście
Fotografia: fotolia.com

Choć nie wygląd jest w miłości najważniejszy, okazuje się, że może mieć on duży wpływ na szczęście małżeńskie. 

Choć mówi się, że w miłości nie liczy się wygląd a wnętrze, najnowsze wyniki badań mogą zaskoczyć. Okazuje się, że to, czy małżeństwo będzie udane, w dużej mierze zależy od wyglądu partnerów, przede wszystkim ich wzrostu. Przebadano pary, które były ze sobą nie dłużej niż 18 lat i to właśnie ten czynnik sprawił, że były o wiele szczęśliwsze od pozostałych.

Zobacz także: Jacy mężczyźni są najlepszymi kochankami? Ta jedna cecha może zaskoczyć

Naukowcy przebadali 8 tysięcy uczestników. Zrobili to w celu wykazania, że istnieje związek między wzrostem mężczyzny a szczęściem jego żony. Okazało się, że wysocy panowie są postrzegani przez kobiety jako przystojniejsi. Oprócz tego badanie wykazało, że im większa jest różnica we wzroście obojga partnerów, tym szczęśliwszy związek oni tworzą.

Im większa różnica wzrostu między partnerami, tym są oni szczęśliwsi

Wzrost partnerów ma wpływ na szczęście małżeńskie

Naukowcy za szczęście małżeńskie wzięli: wzajemne zaufanie, umiejętność szczerej rozmowy i wzajemny szacunek. Właśnie tymi cechami częściej wykazywały się pary, wśród których była duża różnica wzrostu. Okazało się, że wysokość mężczyzny wpływa również na postrzeganie go przez samego siebie. Badanie wykazało, że wysocy panowie są bardziej pewni siebie, a co za tym idzie również lepiej zarabiają, są szczęśliwsi i bardziej godni zaufania.

Okazuje się zatem, że szukając idealnego partnera najlepiej kierować się właśnie wzrostem. I choć mówi się, że nie wygląd jest najważniejszy, to właśnie on zdaniem naukowców najbardziej wpływa na szczęście w związku.

Zobacz także: Jakich kobiet szukają mężczyźni, gdy myślą o poważnym związku? Te dwa typy są najpopularniejsze

Zobacz w poniższej galerii, jakie kobiety są najlepszymi żonami:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów