Uprawiasz seks przynajmniej raz w tygodniu? To ważne szczególnie dla kobiet

Anna Respondek 08.05.2018
Uprawiasz seks przynajmniej raz w tygodniu? To ważne szczególnie dla kobiet
Fotografia: Shutterstock

Seks ma niezwykle korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Teraz naukowcy odkryli kolejną zaskakującą zależność. 

Czy seks może być jeszcze przyjemniejszy? Okazuje się, że tak. Badania przeprowadzone przez naukowców pokazały, że warto uciechom cielesnym poddawać się przynajmniej raz w tygodniu. Skąd takie założenia?

Zobacz także: Te kobiety najczęściej mają orgazm. Najnowsze badania uderzają w mężczyzn

Wiadomo już, że seks pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka. Pomaga walczyć z przeziębieniem, obniża ciśnienie, zmniejsza poziom stresu w organizmie, leczy bezsenność czy wzmacnia serce. Teraz naukowcy podali kolejny argument, który w szczególności powinien zaciekawić kobiety. Okazuje się, że dzięki regularnym stosunkom można dłużej zachować młody wygląd, ponieważ seks wpływa na stan telomerów i pobudza do pracy układ odpornościowy. To wszystko sprawia, że kobieta czuje się zrelaksowana, a tym samym dłużej cieszy się młodością. 

Jak naukowcom udało się wysnuć takie wnioski? Postanowili oni na grupie 129 pań sprawdzić, czy regularny seks ma jakiś wpływ na DNA kobiet. Badanie miało dwa etapy, pierwszy obejmował sprawdzenie stanu zdrowia uczestniczek oraz przeprowadzenie wywiadu na temat samopoczucia i życia seksualnego, drugim było pobranie od kobiet próbek krwi. 

Po analizie próbek naukowcom udało się ustalić, że te kobiety, które przynajmniej raz w tygodniu uprawiały seks, miały dłuższe telomery nazywane markerami wieku biologicznego. W momencie, w którym telomery zaczynają się skracać, organizm zaczyna się starzeć. 

To się nazywa "eliksir młodości" na wyciągnięcie ręki. ;)

Zobacz także: Mężczyźni wybrali ulubioną pozycję seksualną. Co myślą o niej kobiety?

Zobacz także, jakie rzeczy nie mają dla mężczyzn znaczenia w trakcie seksu:

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów