Jak upewnić się w uczuciach? Te sygnały mogą świadczyć, że nie kochasz już partnera

Katarzyna Leszczyńska 07.02.2018
Po czym poznać, że przestaliśmy kochać partnera?
Fotografia: pixabay.com

Czasami łatwiej poznać, że partner nas już nie kocha niż upewnić się we własnych uczuciach. Po czym poznać, że przestaliśmy kochać?

Wielu ludzi zastanawia się nad tym, jak stworzyć długotrwały związek. Oczywiście jest to zależne od obu partnerów, jednak liczą się przede wszystkim uczucia. Wydawać się może, że zawsze potrafimy określić to, co czujemy i o wiele trudniej jest zajrzeć w głąb drugiej osoby. Podczas gdy uczucia partnera możemy zauważyć po jego zachowaniu oraz tym, co mówi, na pewno trudniej samemu zdać sobie sprawę z tego, czy sami jeszcze kochamy.

Zobacz także: Odpowiedź na to pytanie pozwoli stwierdzić, czy wasz związek będzie długoterminowy

Istnieją pewne czynniki, które mogą wskazać, że nasze uczucia co do partnera już wygasły. Przede wszystkim, jeżeli mamy wątpliwości, warto dokładnie zastanowić się nad tą relacją, ponieważ już to może być sygnałem, że coś jest nie tak. Jeżeli natomiast pojawią się poniższe sygnały, najprawdopodobniej miłość się skończyła.

Brak porozumienia

Każdy dobry związek powinien być oparty na nici porozumienia między partnerami. Jeżeli przestaliście ze sobą rozmawiać, zwłaszcza na ważne tematy lub każda wasza konwersacja kończy się kłótnią, może to oznaczać, że uczucia między wami wygasły. Warto też usiąść i zastanowić się, kto jest przyczyną braku komunikacji. Jeżeli szczerze uznasz, że to ty się odsunąłeś – znaczy, że być może przestałeś kochać partnera.

Brak porozumienia między partnerami może świadczyć o braku uczuć

Nieustanna irytacja

Jeżeli widząc partnera każdego dnia czujesz, że wzrasta w tobie irytacja lub jeżeli drażni cię jego zachowanie, choć jeszcze jakiś czas temu ci to nie przeszkadzało lub tego nie zauważałeś, może to oznaczać, że twoje uczucia wygasły i nie da się tego naprawić.

Nieustanna irytacja nie jest oznaką zdrowej relacji

Brak planów z partnerem

Gdy nie ma miłości może dojść zarówno do oddalenia fizycznego (np. brak popędu seksualnego), ale również do oddalenia psychicznego, a może nawet przede wszystkim takiego. Gdy mamy kogoś dość, nie kochamy go i nie chcemy dłużej być z tą osobą w związku, w naszych planach nie będzie się ona pojawiać i przestaniemy snuć marzenia o przyszłości z tym człowiekiem.

W związku ludzie powinni uwzględniać partnera w swoich planach

Uczucie samotności

Pomimo bliskości partnera, który z reguły jest tuż obok nas każdego dnia, nadal czujesz się samotny? Może to być skutkiem dystansu, który narósł między wami lub też braku wsparcia, które trudno sobie okazywać, gdy nie ma między nami uczuć. To wszystko oznacza po prostu, że przestaliśmy kochać. 

W związku nikt nie powinien czuć się samotny

Zobacz w poniższej galerii, po czym poznać, że partner traktuje nas przejściowo:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów