Szukanie miłości wygląda inaczej w różnych etapach życia. Jak wiek wpływa na nasze szanse?

Anna Respondek 02.11.2017
Miłość
Fotografia: Pexels

Różnica zależy od wieku. 

Słynne powiedzenie mówi "nie szukaj miłości, to sama cię znajdzie". Pomimo tego wielu ludzi wciąż marzy o tym jednym, wyjątkowym uczuciu i osobie, która stanie się dla nich całym światem. 

Szukanie prawdziwej miłości nie jest łatwe, choć w dzisiejszych czasach single mają wiele ciekawych możliwości, takich jak szybkie randki, portale typu eDarling.pl czy aplikacje w telefonie na przykład Tinder. 

Jednak według ekspertów szukanie miłości wygląda inaczej, kiedy jesteśmy młodzi oraz kiedy wchodzimy w dojrzalszy etap życia. Każda faza różni się między sobą, dlatego przede wszystkim należy poznać swoje mocne i słabe strony, ponieważ właśnie dzięki temu będziemy w stanie wybrać dla siebie lepszego partnera. 

giphy-downsized (20)

Młodość

Podstawowymi atutami młodości jest wygląd i związana z nim atrakcyjność zewnętrzna. Kiedy mamy dwadzieścia kilka lat, nie boimy się eksperymentować z naszym image'em, a kreowanie wizerunku jest jedną z ważniejszych rzeczy. Dodatkowym plusem młodego wieku jest spontaniczność, głód nowych przeżyć, optymizm i wiara w to, że można podbić cały świat. Te atrybuty sprawiają, że stajemy się dla potencjalnych partnerów i partnerek pociągający. 

Jednak jak w każdym wieku i we wczesnych nastoletnich latach istnieją pewne deficyty, z których należy zdać sobie sprawę. Brak doświadczenia to jeden z nich. Dwudziestolatkowie rzadko wiedzą kim pragną być i jaki mają na siebie pomysł, dlatego często wiążą się z osobami nieodpowiednimi dla nich. Dodatkowo ulegają pierwszemu wrażeniu i łatwo im zaimponować. Wiele związków nie potrafi przetrwać próby czasu, ponieważ młodzi ludzie dopiero uczą się, jak rozwiązywać trudne sytuacje, podchodzić do niech na zimno i jak przyznawać się do błędów. 

giphy-downsized (21)

Dojrzałość

Z biegiem czasu zyskujemy coraz więcej doświadczenia, tracąc na nastoletniej niewinności i naiwności. Nasza atrakcyjność nie wynika już z młodego wieku, a z tego czy potrafimy o siebie zadbać i jaki styl życia prowadzimy. Dodatkowo zaczynamy mieć pomysł na siebie, który może być niezwykle pociągający dla drugiej strony. Bardziej doświadczony człowiek wie, w czym dobrze wygląda, co mu służy i co jest jego atutem wartym podkreślenia. 

To, co w młodości związane było z pewnym deficytem zachowań, w bardziej dojrzałym wieku staje się atutem ułatwiającym poszukiwania miłości. Należy uważać jednak na to, aby nasze unormowane już zapotrzebowania nie przekreśliły potrzeby nowości i nie zamknęły nas na świeże spojrzenie drugiej osoby.

A Wy, wiecie jakie są wasze silne i słabe strony? ;)

giphy-downsized (22)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów