Myślisz o rozstaniu? Najpierw zadaj sobie te 3 pytania!

Julia Pandecka 15.10.2020
Kochający mężczyzna i wątpiąca kobieta siedzą przytuleni w kawiarni
Fotografia: Shutterstock

Naszły cię wątpliwości i zastanawiasz się nad rozstaniem z partnerem? Najpierw powinnaś zadać sobie te 3 pytania!

W każdym związku w pewnym momencie mogą nadejść chwile zwątpienia. Warto wówczas zastanowić się nad tym, czy jest to prawdziwy kryzys, czy może tylko chwilowy spadek formy i wystarczy go przeczekać. Oczywiście łatwo mówić, uświadomienie sobie tego nie jest bowiem wcale takie proste. Z pomocą przychodzi portal "Your Tango", który przygotował listę 3 pytań, które warto sobie zadać przed decyzją o rozstaniu. Pomogą ci one poukładać sobie w głowie i uświadomić, co tak naprawdę czujesz. Dzięki temu dokonasz dobrego wyboru.

Zobacz także: Lista 5 rzeczy, które zabijają namiętność w związku. Z większości z nich nie zdajesz sobie sprawy!

Jak rozpoznać, że czas się rozstać? Zadaj sobie te 3 pytania! 

Zastanawiasz się, jak brzmią te złote pytania pomocnicze? Oto one!

1. Czy częściej się kłócicie, czy dogadujecie?

Kłótnie zdarzają się w każdym związku. I tu was zaskoczę - przede wszystkim w tych najlepszych. Jeżeli się nie kłócicie, to znaczy, że wasz związek nie wszedł jeszcze na kolejny etap. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy kłótnia wybucha na każdym kroku, a wy już nie potraficie ze sobą normalnie rozmawiać. Warto zatem zdać sobie sprawę, czy wasze kłótnie to typowe "małżeńskie sprzeczki", czy może są już na takim poziomie, że nie wyobrażacie sobie dalszego bycia razem. 

2. Czy wasze podstawowe wartości się zgadzają?

Tu na początku należy określić, czym tak naprawdę są te podstawowe wartości. Żeby być pewnym, że twoja druga połówka, jest tą osobą na całe życie, musisz przedyskutować z nią wiele kwestii, które mogą być później kością niezgody między wami. Chodzi o takie tematy jak: kariera, pieniądze, dzieci, podejście do rodziny i przyjaciół, kwestie związane z religią i duchowością, a także pomysł na siebie w przyszłości, np. to, gdzie twój partner chce mieszkać. Jeżeli więcej was łączy niż dzieli, to bardzo dobry znak. Podkreśl też, które z tych elementów są dla ciebie nie do przeskoczenia. Jeżeli w nich się nie zgadzacie, rozstanie może być dobrym pomysłem. 

3. Czy naprawdę tego chcesz?

Na koniec zwizualizuj sobie waszą relację. Pomyśl sobie, czy twój partner spełnia twoje oczekiwania, czy na pewno jest osobą, z którą chcesz rozwijać swoją relację, a może nawet łączyć przyszłość. Zastanów się, czy będąc z nim jesteś szczęśliwsza, czy może czujesz się tłamszona i gorsza. Twoje samopoczucie jest najważniejsze! Nie trwaj w toksycznej relacji, jeżeli jednak widzisz na horyzoncie więcej szczęśliwych chwil - twój dylemat zapewne jest chwilowy. 

Zobacz także: 7 zmian, które zachodzą w mózgu człowieka, gdy się zakochuje. Niektóre są niepokojące!

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów