Seks tylko do 30. roku życia, potem jest znacznie gorzej. Z czego to wynika?

Anna Respondek 04.05.2018
Kobieta i mężczyzna
Fotografia: Fotolia

Jak wygląda życie seksualne ludzi w zależności od wieku? Ten temat zainteresował naukowców z Kinsey Institute. 

Seks, jak wiadomo, jest jedną z przyjemniejszych aktywności. Nie tylko dostarcza niezapomnianych wrażeń, ale także pomaga spalić zbędne kalorie i dobrze wpływa na zdrowie człowieka. 

Zobacz także: Mężczyźni wybrali ulubioną pozycję seksualną. Co myślą o niej kobiety?

Naukowcy z Kinsey Institute postanowili sprawdzić, jak potrzeby seksualne zmieniają się z biegiem czasu. Kiedy ludzie mają najwięcej ochoty i czasu na zbliżenia? Niestety badania nie malują przed nami zbyt obiecującego obrazu. Oczywiście najczęściej seks uprawia najmłodsza grupa wiekowa, czyli od 18. do 29. roku życia. Średnia ilość stosunków wynosi ponad 112 razy w roku.

Wszystko zmienia się po 30. roku życia. W grupie od 30 do 39 lat średnia liczba stosunków w trakcie roku spada do 86 razy. Wychodzi na to, że jest to mniej więcej jedno zbliżenie tygodniowo. Czterdziestolatkowie kochają się jeszcze rzadziej, jednak z większą starannością, w trakcie roku robią to mniej więcej 69 razy. 

Dlaczego z biegiem lat kochamy się coraz rzadziej? Nie jest to związane stricte ze spadkiem popędu seksualnego, a raczej z narastającymi obowiązkami, które zajmują nam coraz więcej czasu.  

Czy z wyników badań naukowców wynikają dla nas jakieś pozytywne aspekty? Cieszyć powinny się przede wszystkim kobiety, ponieważ, jak wynika z analizy, panie po 36. roku życia z większą łatwością osiągają orgazm. Są również pary, które niezależnie od wieku, przynajmniej 2 razy w tygodniu lądują w sypialni (34%).

Zobacz także: Popełniasz te błędy w sypialni. To znaczy, że jesteś kiepskim kochankiem lub kochanką

Zobacz także filmy, w których aktorzy naprawdę uprawiali seks:

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów