Jak często szczęśliwe pary uprawiają seks? Seksuolog zdradza od czego to zależy i podaje konkretną liczbę

Anna Respondek 12.02.2018
Jak często pary uprawiają seks?
Fotografia: Fotolia

Sfera intymna jest niezwykle ważna w każdym związku. Specjaliści określili, ile razy w tygodniu seks uprawiają najszczęśliwsze pary.

Na szczęśliwy związek składa się wiele ważnych aspektów, to jak jesteśmy zgrani, szacunek i oczywiście miłość. Ważna jest także sfera intymna i seks, który sprawia, że zakochani przywiązują się do siebie jeszcze bardziej. Choć oczywiście zbliżenia nie są najważniejsze, według wielu seksuologów, ich jakość i częstotliwość wpływa na to, czy związek będzie udany. 

Zobacz także: Ile powinien trwać idealny seks. Naukowcy podają wynik co do minuty

Terapeutka par Tammy Nelson, która udzieliła wywiadu portalowi Huffingtonpost.com przyznała, że to, jak często powinno się uprawiać seks, jest jednym z najczęściej zadawanych pytań przez jej pacjentów. 

Chcą wiedzieć, czy uprawiają seks wystarczająco często, czy jest on dobry i czy przypadkiem partner nie chce go za często - podkreśla. 

Według Nelson nie ma czegoś takiego jak odpowiednia czy normalna ilość seksu i zależy to od wielu aspektów. Przede wszystkim od tego, w jakim momencie życia jesteśmy i jakie aspekty stawiamy na pierwszym miejscu. 

giphy (14)

Jak często szczęśliwe pary uprawiają seks?

Mimo wszystko, w trakcie badań, naukowcom udało się ustalić idealną ilość zbliżeń, która jest charakterystyczna dla najszczęśliwszych par. Trzech ekspertów ze Stanów Zjednoczonych, w tym znany seksuolog Pepper Schwartz, napisało książkę pod tytułem "The Normal Bar". Porusza ona temat zażyłości między partnerami. 

Jak wynika z ich wieloletnich obserwacji i badań idealna częstotliwość zbliżeń między partnerami wynosi od trzech do czterech razy w miesiącu. Uczeni zapewniają jednak, że nawet jeśli uprawia się seks rzadziej, to nie musi oznaczać od razu kryzysu w związku. 

Badacze wzięli pod uwagę różne aspekty, które mogą wpłynąć na częstotliwość uprawiania seksu. Jednym z nich jest libido, które nie u każdego plasuje się na tak samo wysokim poziomie, dlatego niektórym parom mogą wystarczyć nawet dwa zbliżenia w tygodniu i nie ma w tym nic złego.  

Dodatkowo specjaliści podkreślają, że na ludzkie libido mają wpływ również czynniki zewnętrzne, takie jak stres, zmęczenie, humor a nawet określona pora dnia. 

giphy (15)

Zobacz także, jakie rzeczy nie mają dla mężczyzn znaczenia podczas seksu:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów