Jacy byli Polacy w łóżku w 2018 roku? Ten raport może was zaskoczyć!

Julita Buczek 14.02.2019
seks polaków
Fotografia: Shutterstock

Agencja Badań Rynku i Opinii SW Research postanowiła przeprowadzić badania dotyczące seksu Polaków w 2018 roku. Sprawdźcie, jakie wnioski możemy wysnuć na podstawie przeprowadzonych przez nich badań!

Według powszechnie krążącej opinii Polacy w łóżku są zachowawczy i nie lubią eksperymentować. Czy taka hipoteza rzeczywiście się potwierdziła? Sprawdźcie wyniki badań, które zostały przeprowadzone przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research.

Zobacz także: Walentynki – dzień celebrowania miłości. Jak obchodzić to święto?

Wyniki badań mogą pozytywnie zaskoczyć

Jak pokazują badania, obszar życia związany z seksem ma bardzo istotne znaczenie. Aż 35,4% osób uczestniczących w ankiecie zadeklarowało, że seks jest dla nich bardzo ważny. 41,3% uważa, że dla nich znaczenie seksu jest duże, ale znajdują również inne obszary życia, które przynoszą im porównywalną satysfakcję. 11,2% badanych osób uważa, że ich życie seksualne jest wspaniałe. To właśnie w tej grupie znajduje się najwięcej osób w wieku 25-34 lata. 42% przebadanych osób uważa swoje życie seksualne jako dobre.

  • W badaniu, które zostało przeprowadzone, nie wzięły udział osoby, które tylko pozytywnie wypowiadają się na temat swojego życia seksualnego. Znalazła się również grupa osób, które uważają, że ich pożycie seksualne jest złe. Tak określiło się aż 8% badanych. Co ciekawe wśród tych osób większą grupę stanowią mężczyźni.

Najlepszy seks tylko dla 25-latków?

Zadowolenia z życia seksualnego nie można dokładnie zmierzyć, z pewnością kwestię należy rozpatrywać indywidualnie. Jednak można stwierdzić, że jednym z najważniejszych czynników jest aktywność seksualna. Z badań wynika, że 7,6% badanych deklaruje, że seks jest dla nich codziennością. To właśnie w tej grupie znalazło się najwięcej osób, które ukończyły 25 lat. Ankietowani zadeklarowali, że do zbliżeń dochodzi dwa lub trzy razy w tygodniu.

24,5% ankietowanych twierdzi, że aktywność seksualna zdarza im się raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu. 11,3% badanych odpowiedziało, że seks zdarza się im rzadziej niż raz w roku, najliczniejszą część tej grupy stanowią osoby, które nie ukończyły 25 lat.

Jakie kryteria są ważne dla Polaków podczas wyboru partnera?

Badanie, które zostało przeprowadzone przez SW Research, pokazało, że niezależnie od płci i wieku, największy wpływ na wybór partnera seksualnego ma wygląd fizyczny (przyznało się do tego aż 32,7% badanych osób). Na drugim miejscu uplasował się intelekt następnie zdrowie partnera, a na końcu wiek.

  • Ankietowani podzielili się również tym, jak spędzą walentynki. Aż 30,5% planuje romantyczną kolację w domu. 19,3% spędzi ten wyjątkowy dzień w kinie, a 13,5% deklaruje spędzenie upojnej nocy ze swoim wybrankiem.

Zobacz także: Co to jest sneating? To bardzo niebezpieczny trend w randkowaniu!

Sprawdź, jaką żoną będziesz w przyszłości. Te pytania mogą cię zaskoczyć!

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się jaką żoną będziesz w przyszłości

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.

1. Lubisz gotować?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów