Najczęstsze powody, dla których ludzie porzucają swoich partnerów. Niektóre pozycje z listy mogą zaskoczyć

Anna Respondek 23.10.2017
Rozstania
Fotografia: Pexels

Historie "z życia" wzięte. 

Rozstanie nigdy nie jest łatwe dla żadnej z osób. "Porzucona" strona czuje się głęboko zraniona, natomiast "rzucająca" najczęściej musi sobie poradzić z wyrzutami sumienia, które męczą ją dniami i nocami. Albo przynajmniej mamy taką nadzieję. 

Istnieją jednak pewne przyczyny, zmuszające nas do zostawienia osoby, z którą planowaliśmy stworzyć długoterminowy i szczęśliwy związek. Niektóre z nich są trywialne i potrafią prawdziwie zaskoczyć, inne nie pozostawiają wyjścia. Oto najczęstsze powody, poza zdradą, przez które ta jedna i wspaniała miłość przeradza się w płacz i zgrzytanie zębami.

giphy-downsized

Denerwujące nawyki 

Aby móc z kimś być, należy go pokochać takim, jakim jest. I choć można się postarać i zmienić w sobie niektóre rzeczy dla ukochanego albo ukochanej, to tworzenie siebie na nowo nie ma sensu. Każdy z nas ma pewne nawyki, które mogą irytować drugą osobę. Czasami zauważamy je dopiero po chwili, a czasami już od pierwszego momentu czujemy się przez nie mocno rozdrażnieni. Bycie w związku z ciągłym poczuciem wzburzenia, nie prowadzi do niczego dobrego.  

Miała Fiata 500. Uwielbiała o nim gadać. Za każdym razem kiedy mówiła albo pisała Fiat 500, dodawała do tego odgłos "beep, beep". "Jadę do pracy moim Fiatem 500. beep, beep". Za każdym razem! Gdybym nie zerwał z nią wszelakich kontaktów, pisałbym tą wiadomość z więzienia - napisał użytkownik Reddita. 

Co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli miłość przezwycięży irytację to dla związku istnieje jeszcze szansa. 

giphy-downsized

Sprawy łóżkowe

Choć sfera uczuciowa w związku powinna być najważniejsza, to jeśli "te sprawy" nie układają się po naszej myśli, trudno budować trwałą i prawdziwą relację. Każdy ma swoje potrzeby, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a niedopasowanie seksualne bardzo często doprowadza do rozstania. 

Jego "mina uwodziciela". Wyglądał, jakby zasypiał. Tak naprawdę nie miał w ogóle takiej miny. Jeżeli chciał mnie rozgrzać, wystarczyło powiedzieć. A nie zamykać do połowy oczy, pochylać głowę i się na mnie gapić - wyjawiła internautka. 

giphy (51)

Gdzie się podziała inteligencja?

Każdy z nas zwraca uwagę u drugiego człowieka na inne cechy charakteru. Jedni skupiają się na urodzie i dobrym wyglądzie, inni cenią wspaniałomyślność, humor, ciepło czy inteligencję. Okazuje się, że różnice w wykształceniu i poziomie IQ mogą być bardzo dużą przeszkodą w stworzeniu udanego związku. 

W trakcie podróży do Kornwalii, wraz z przyjaciółmi, znalazłem na siedzeniu w pociągu pewną grę słowną. Powiedziałem do dziewczyny "Podaj jakiś czasownik", a ona odpowiedziała "Co to jest czasownik?". Nie mogłem sobie wyobrazić jej, jako matki moich dzieci. Zakończyłem związek po powrocie - wyznał Jackpot777. 

A Wy, z jakiego innego powodu zerwalibyście z ukochanym lub ukochaną? 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów