Internauci przyznali, dlaczego zdradzają swoich partnerów. Niektóre z powodów są co najmniej zaskakujące

Redakcja 21.06.2017
Para
Fotografia: Pixabay

Skok w bok zazwyczaj przynosi więcej złego niż dobrego. Ale czy zawsze? 

Wiele osób twierdzi, że zdrada to uczucie, które przysparza tylko bólu i cierpienia. Mówią też, że zdrady nie sposób wybaczyć. I mimo że sami nigdy nie zostali zdradzeni, na ten temat mają jasno określone poglądy. 

Ci natomiast, którzy dopuścili się skoku w bok, zazwyczaj starają się znaleźć wytłumaczenie swojej decyzji. Niektórzy twierdzą, że zdradzili, bo w ich związku już nie "iskrzy", a inni dlatego, bo sami zostali zdradzeni. Z jakich jeszcze powodów zdradzamy? Na to pytanie odpowiedział portal Indy100.com, który przywołał wypowiedzi internautów, którzy na Reddit.com wyjaśnili, dlaczego dopuścili się zdrady. 

Okazało się, że wiele osób zdecydowało się na skok w bok, aby w ten sposób zakończyć związek, który nie miał przyszłości. Niektórzy natomiast na zdradę zdecydowali się przez... kompleksy.

Szczerze mówiąc, moje zdrady wynikały z braku pewności siebie, kompleksów. Nie chciałem w to wierzyć, ale ludzie mówią, że kiedy raz oszukasz, to oszukasz kolejny raz, a ja oszukiwałem i zdradzałem wiele razy. Wiem, że to jest złe, ale ja naprawdę kochałem osoby, które zdradzałem i nie miało to nic wspólnego z nimi. To działo się przeze mnie i z powodu moich problemów (...). Wiem, że nie ma na to usprawiedliwienia, ale naprawdę chciałem przeprosić osoby, które skrzywdziłem - napisał internauta, a jego wypowiedź przytacza Indy100.com. 

giphy-downsized (24)

Zemsta jest słodka?

Niektórzy natomiast winę za zdrady zrzucili na... wiek. Konkretnie na fakt, że byli niedojrzali i znajdując się w sytuacji patowej nie wiedzieli, jak z niej wybrnąć. 

Miałem wtedy 18 lat i byłem z moją dziewczyną od 3 miesięcy. W tym czasie jej przyjaciółka i ja zbliżyliśmy się. Gdy zorientowałem się, że czuję się szczęśliwszy z przyjaciółką mojej dziewczyny, zacząłem robić wszystko, aby móc spędzać z nią więcej czasu. Powodem, dla którego przez długi czas oszukiwałem swoją partnerkę zamiast z nią zerwać był fakt, że dziewczyny były ze sobą blisko, nie chciałem aby ich przyjaźń zakończyła się przeze mnie. Poza tym nie chciałem, aby przyjaciółka mojej dziewczyny została nazwana "dzi*ką", która odbija koleżance faceta. Szczerze, była to dla nas trudna sytuacja, ale byliśmy bardzo młodzi i nie do końca wiedzieliśmy, jak rozwiązać tę sytuację - zauważa internauta, a jego wypowiedź przytacza Indy100.com. 

Wśród innych wymienianych powodów nie sposób nie wspomnieć o zemście. Wystarczy, że jeden z partnerów dopuścił się zdrady, a prawda wyszła na jaw. Zdradzona osoba chcąc, aby partner również cierpiał, decyduje się na podobny krok. Kolejny powód? Być może wydaje się to niedorzeczne, ale ludzie decydują się na skok w bok, bo... spotkali miłość swojego życia. 

Byłem młody, miałem 19 lat i od roku spotykałem się z pewną dziewczyną (...). Pewnego dnia w biurze spotkałem dziewczynę, która sprawiła, że moje serce zaczęło bić szybciej. Ona sprawiła, że uwierzyłem w miłość od pierwszego wejrzenia (...). Zaczęliśmy się lepiej poznawać i spędzać razem czas. Po wspólnej nocy powiedziałem mojej dziewczynie, że to koniec. Ja i moja nowa partnerka zdecydowaliśmy, że chcemy być razem. To było 17 lat temu. Ona teraz śpi na w pokoju, obok naszej córki - napisał internauta. 

Cóż, na zdradę nie ma dobrego lekarstwa. Warto pamiętać, że bez względu na to, czy zostałeś zdradzony, czy sam zdradziłeś, ból zawsze dotyka obie strony. Warto? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów