Co wiek inicjacji seksualnej mówi o bystrości umysłu? 5 rzeczy, które wyróżniają inteligentnych ludzi

Anna Respondek 27.12.2017
Inteligentni ludzie
Fotografia: Pexels

Część z nich związana jest z polityką.

Czy da się rozpoznać inteligentnego człowieka? Albert Einstein twierdził, że za inteligencją stoi wyobraźnia. Jak jest naprawdę? Naukowcy podczas wielu badań i eksperymentów starali się określić, jakie zachowania i cechy są charakterystyczne dla ludzi z wysokim IQ. Oto pięć z nich, które powtarzają się najczęściej. 

giphy-downsized (3)

Lubią późno wstawać

Choć może się to wydawać dziwne, inteligentni ludzie lubią wstawać późno, ponieważ wieczór i noc jest dla nich najbardziej twórczym momentem w ciągu całej doby. 

Co więcej, według naukowców, umiejętność sterowania dobowym rytmem dnia jest potwierdzeniem inteligencji. Jak wyjaśniają, przodkowie ludzi byli prowadzeni przez światło dzienne i wstawali wraz z jego pojawieniem się. Możliwość przestawienia tego momentu i nie poddawania się "naturze" świadczy o wyższym IQ. Badania opublikowane w "Psychology Today" pokazały, że bystrzejsze dzieci chodzą spać później. 

Nie uprawiają seksu jako nastolatkowie

To wyjątkowo dziwna konkluzja, która ma potwierdzenie w badaniach naukowych. Naukowcy z Uniwersytetu w Karolinie Północnej pokazały, że osoby z IQ wyższym niż 110 przez długi czas w młodości rezygnują z seksu. Osoby z IQ równym 100 decydowały się na seks jako nastolatkowie znacznie częściej niż te, które osiągnęły wynik 120 czy 130.

giphy-downsized (4)

Nie palą papierosów

Według naukowców palenie może sprawić, że stajemy się mniej inteligentni. Dlatego właśnie ludzie z wysokim ilorazem inteligencji nie palą nigdy lub robią to sporadycznie, najczęściej jednak odrzucając zupełnie to niezdrowe przyzwyczajenie. 

Badania przeprowadzone przez specjalistów w Izraelu na grupie 20 tysięcy młodych ludzi pokazały, że iloraz inteligencji spada wraz z przyjmowaniem coraz większych dawek nikotyny do organizmu.  

Są liberalni i nie wierzą w Boga

W 2010 roku w magazynie "Social Psychology Quarterly" opublikowano artykuł pod tytułem "Dlaczego liberałowie i ateiści są bardziej inteligentni". Jak pokazały badania, im większe jest twoje IQ, tym chętniej przyjmujesz poglądy charakterystyczne dla liberalizmu. Ma to również związek z wiarą w teorię ewolucji i poddawaniem pod wątpliwość istnienia Boga. 

Uwielbiają posługiwać się ironią

Badania naukowców pokazały, że nie wszyscy ludzie są w stanie zrozumiem i "wychwycić" ironię. Doskonale robią to jednak ludzie inteligentni i znacznie częściej posługują się tym środkiem stylistycznym, choć nie jest to takie łatwe. 

200w_d (5)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów