Naukowcy policzyli, ile razy w ciągu roku twój facet cię nie słucha! Wyniki badań dają do myślenia

Malwina Wasilewska 04.09.2020
para
Fotografia: Shutterstock

Odpowiedź na to pytanie może cię zaskoczyć. Niestety nie mamy dla ciebie dobrych wieści.

Denerwujesz się, kiedy zauważasz, że twój facet cię nie słucha? Nie martw się, nie jesteś jedyna! Badacze postanowili sprawdzić, ile razy w ciągu roku dochodzi do podobnych sytuacji. Poznaj szczegóły.

Ile razy w ciągu roku twój partner cię nie słucha?

Zdarza się, że partner nie słucha tego, co masz mu do powiedzenia? To jeden z najczęstszych powodów kłótni w związkach. Jego przyczyną jest tzw. słuchanie selektywne. Przedstawiciele firmy Scrivens Hearing Care w tym celu postanowili przeprowadzić ankietę na grupie liczącej 2 tysiące osób będących w związkach.

Jak się okazało, aż 75% z nich twierdzi, że ich partnerka/partner często nie rejestruje tego, co się do nich mówi. Ale to nie wszystko. Z badań wynika, że zdarza się to mężczyznom średnio aż 388 razy w roku, czyli więcej niż raz dziennie! Co ciekawe, według badaczy słuchanie selektywne może okazać się niepokojącym sygnałem świadczącym o problemach ze słuchem.

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów