Ile razy trzeba uprawiać seks, żeby zajść w ciążę? Badacze podają dokładną liczbę stosunków

Natalia Dziedzianowicz 07.06.2017
Ile stosunków potrzeba do zajścia w ciążę?
Fotografia: Pixabay.com

Portal ChannelMum.com donosi, ile przeciętnie stosunków seksualnych trzeba odbyć, by zajść w ciążę. 

Według  badań serwisu poświęconemu matkom i kobietom marzącym o macierzyństwie, do ujrzenia upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym potrzeba 78 stosunków w ciągu pół roku. 

Taki wynik otrzymano po przepytaniu 1194 par, którzy dowiedzieli się, że zostaną rodzicami po okresie prób w przeciągu 185 dni. Co więcej, okazało się nawet, która z pozycji seksualnych przyczyniła się w największym stopniu do sukcesu. Większość ankietowanych par zdradziła, iż jest to pozycja na misjonarza. Druga w kolejności była pozycja "na pieska" - tutaj pary podkreśliły, iż ważna w tej pozycji jest głęboka penetracja, co pomaga plemnikom dotrzeć bezpośrednio do jajeczka.

pregnant-2277768_1280
Fotografia: fot: pixabay.com

Nie tylko ilość ważna

Do sukcesu przyczyniła się również częstotliwość odbywanego stosunku. Niektóre pary od momentu starania się o dziecko uprawiały seks nawet do 25 razy w miesiącu. Mimo iż można przypuszczać, iż było to traktowane jako czysta przyjemność, 18 proc. kobiet przyznało, że podchodziły do tego jak do obowiązku i konieczności, zaś tylko 33 proc odczuwało większą przyjemność przy zwiększonej częstotliwości stosunku.

Założycielka portalu, Siobhan Freegard, podkreśla, że istotne jest też podejście - nie można traktować seksu zbyt instrumentalnie. 

Staranie się o dziecko to nie tylko ogromna radość, ale też ciężka praca. Warto jednak pamiętać, żeby się tym bawić i pamiętać o potrzebach swojego partnera. Bez tego nic się nie uda! - twierdzi. 

Zaskakują Was takie dane?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów