Po tych znakach poznasz, że spotykasz się z emocjonalnym psychopatą. Miej się na baczności!

kłótnia
Fotografia: Shutterstock

Oto sygnały świadczące o tym, że masz do czynienia z emocjonalnym psychopatą.

Wiele z nas wchodzi w toksyczne związki, nie zdając sobie z tego sprawy. Emocjonalny psychopata na pierwszy rzut oka wydaje się całkowicie niegroźny, jednak w rzeczywistości jego zachowanie może całkowicie zrujnować twoje poczucie własnej wartości i spokój ducha. Poprzez zagrywki manipulacyjne jest w stanie doprowadzić cię do granic wytrzymałości. Jak sprawdzić, czy masz do czynienia z emocjonalnym psychopatą? Oto 5 znaków, których nie powinnaś bagatelizować!

Emocjonalny psychopata - czym się charakteryzuje?

Emocjonalny psychopata może uchodzić za czarującego człowieka, podziwianego przez innych, ale nie daj się zwieść pozorom! Dzięki swoim zagrywkom manipulacyjnym może wyrządzić ci wiele psychicznych szkód. Oto 5 sygnałów, które świadczą o tym, że masz do czynienia z tym typem człowieka!

1. Uważa, że jesteś winna wszelkim waszym problemom w związku.

Za każdym razem, kiedy dochodzi do kłótni emocjonalny psychopata całą winą obarcza ciebie i próbuje wmówić ci, że powinnaś się zmienić dla dobra swojego i waszej relacji. Nie liczy się z twoimi uczuciami, często doprowadza cię do płaczu, a następnie twierdzi, że jesteś zbyt wrażliwa.

2. Obwinia cię za brak osiągnięć w swoim życiu

Emocjonalny psychopata wmawia swojej partnerce, że to ona winna jest jego porażkom, mimo że w rzeczywistości nie miała w tym żadnego udziału. Jeśli słyszałaś kiedyś tego typu wyrzuty ze strony partnera, uciekaj!

3. Umniejsza ci

Jeżeli partner szuka najmniejszego pretekstu, żeby cię zdyskredytować i nagminnie na ciebie narzeka, to kolejny znak świadczący o tym, że jest emocjonalnym psychopatą. Poprzez takie zachowania chce kontrolować twoje emocje.

4. Zabrania komunikowania się z innymi osobami

Emocjonalny psychopata chce sterować tobą na każdym kroku. Często zabrania ci spotykania się z innymi osobami. Wiedząc, że masz ograniczony kontakt z innymi, łatwiej mu tobą manipulować.

5. Kłamie

Twój partner często zwodzi cię kłamstwami w drobnych sprawach? W ten sposób chce, abyś czuła się jeszcze gorzej. Przez takie zachowania rujnuje twoje zdrowie psychiczne.

Zobacz także: 10 cech mężczyzn, które odstraszają kobiety! Często już na pierwszej randce

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów