Efekt zombie to nowy niebezpieczny trend w randkowaniu! Na czym polega?

dziewczyna
Fotografia: Shutterstock

Zjawisko to z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Miej się na baczności!

W związku ze wzrostem popularności aplikacji randkowych i mediów społecznościowych wciąż dowiadujemy się o kolejnych niepokojących tendencjach. Jeszcze niedawno pisaliśmy o orbitingu, casperingu i papperclipingu, a teraz przyszedł czas na kolejny niebezpieczny trend, czyli tzw. efekt zombie. Poznaj szczegóły.

Efekt zombie - na czym polega?

Efekt zombie to zjawisko, które zostało nazwane przez psychologów w 2016 roku. Polega ono na tym, że osoba, z którą randkowaliśmyc nagle zapada się pod ziemię i nagle po upływie czasu, kiedy zdążymy oswoić się z jej brakiem i o niej zapomnieć, ona znów daje o sobie znać. Najczęściej wysyła do nas radosną wiadomość w stylu "Hej, co słychać", jak gdyby nic się nie stało. Przez to ta druga osoba znów zaczyna robić sobie nadzieje na związek z nią. Taki manipulator w rzeczywistości czerpie przyjemność z grania na emocjach ofiary. Tak naprawdę wcale nie myśli o niej poważnie i nie zamierza wchodzić z nią w bliskie relacje.

Co zrobić w takiej sytuacji? Jeżeli ktoś potraktował cię w podobny sposób, najlepiej urwać z nim kontakt raz na zawsze i nie wchodzić w tego typu gierki. Pamiętaj, że jeżeli drugiej osobie naprawdę zależałoby na tobie, nie zapadałaby się pod ziemię, tylko kontynuowałaby waszą znajomość. Takich zachowań dopuszczają się osoby narcystyczne, które nie mają empatii i lubią przejmować kontrolę nad uczuciami innych. Unikaj ich!

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów