Dwa pytania, które należy sobie zadać przed zakończeniem związku. Dzięki temu nie popełnimy błędu

Anna Respondek 18.12.2017
Jak zakończyć związek?
Fotografia: Pixabay

Odpowiedź na nie będzie najlepszym wyznacznikiem.

Nie każdy związek kończy się happy endem. Czasem relacja ulega zmianie i coś się psuje, choć obie strony się starają. Trudno wtedy podjąć decyzję o rozstaniu, ponieważ nie chce się zranić drugiej strony, do której wciąż "coś" się czuje.

Czy istnieje jakiś sposób, który może pomóc nam w określeniu uczuć i zadecydowaniu o losach związku? Według psychologów wystarczy odpowiedzieć na te dwa proste pytania. Dzięki nim nie popełnimy błędu.

giphy-downsized (27)

Jeżeli moglibyście cofnąć czas, to czy pozostalibyście w tym związku?

To pierwsze, zdaje się, banalne pytanie, może wiele powiedzieć o waszej relacji. Jeśli od razu nie ciśnie ci się na usta słowo tak, to może czas zacząć nowy etap w życiu. Jeżeli twoje serce z całej siły krzyczy nie, odpowiedź jest jasna. Czasem zdarza się, że zostajemy z kimś z przyzwyczajenia, a temu uczuciu daleko do prawdziwej miłości.

giphy (3)

Czy jako single poszlibyście ponownie na randkę ze swoim obecnym partnerem?

Proste pytanie, na które można udzielić dwóch odpowiedzi tak lub nie. Jeżeli wybraliście tę druga, to może świadczyć o tym, że wasz partner już was nie pociąga i nie interesuje. Zadaj sobie pytanie, czy nie tkwisz w związku ze strachu przed nowym i nieznanym. Czasem wspomniane wcześniej przyzwyczajenie to nie jedyne uczucie, które pomimo braku iskrzenia, trzyma nas w nieudanym związku. 

Jeżeli dwukrotnie udzieliliście odpowiedzi "tak", to nie macie się czym przejmować. ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów