Jak różnica wieku wpływa na związek? Badacze twierdzą, że płeć osoby starszej ma znaczenie

Anna Respondek 03.08.2017
Hugh Hefner z żoną
Fotografia: EAST NEWS

Badacze twierdzą, że różnica wieku w związku zaczyna być odczuwalna u par z określonym stażem. 

Według najnowszych badań, już po sześciu latach, w małżeństwach z dużą różnicą wieku, dochodzi do coraz większych kłótni i rozłamów. Partnerzy coraz częściej nie zgadzają się ze sobą i zaczynają postrzegać świat inaczej.

Pary w podobnym wieku radzą sobie znacznie lepiej z napotykanymi problemami, ponieważ są bardziej zsynchronizowane i mogą liczyć na to, że ich związek będzie długoterminowy. Po 13 latach badań naukowcy odkryli, że, na przykład pary z dużą różnicą wieku między partnerami, gorzej radzą sobie, gdy napotkają problemy finansowe

Starsi mężczyźni są szczęśliwsi z młodszymi żonami w początkowej fazie małżeństwa, ale to poczucie trwa od 6 do 10 lat, jak podają naukowcy.

Odkryliśmy, że mężczyźni żonaci z młodszymi kobietami są bardziej usatysfakcjonowani, niż ci, którzy ożenili się ze starszymi od siebie paniami. Kobiety są szczególnie niezadowolone z małżeństwa ze starszym partnerem i wyjątkowo zadowolone z małżeństwa z młodszym mężczyzną - twierdzi Terra McKinnish z Uniwersytetu w Colorado.

Johnny Depp
Fotografia: EAST NEWS

Pieniądze mają znaczenie 

Badania rozpoczęto w 2001 roku. Pary, które wzięły w nich udział, były przepytywane co roku i mierzono ich poziom satysfakcji. W związkach z większą różnicą wieku zauważono większe rozłamy między małżonkami. Jednym z problemów, który wzięto pod uwagę, był problem ekonomiczny związany na przykład z utratą pracy. 

Przyglądaliśmy się temu, jak pary radzą sobie z nagłym i nieprzyjemnym wydarzeniem. W przypadku par z dużą różnicą wieku, spadek satysfakcji związanej z kwestiami materialnymi był znacznie bardziej zauważalny - twierdzą naukowcy.

A Wy uważacie, że różnica wieku może być w związku przeszkodą? 

giphy-downsized (39)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów