Długoletni partner nie zawsze musi być odpowiednim kandydatem na małżonka. Tych siedem znaków powinno cię zaniepokoić

Anna Respondek 08.11.2017
Małżeństwo a związek
Fotografia: Pexel

Który z nich jest najgroźniejszy?

Będąc w długoletnim związku i myśląc o przyszłości, trudno powstrzymać się przed wyobrażaniem sobie nadchodzącego ślubu. Jednak jeśli wizja ta sprawia, że zamiast uśmiechać się, czujesz, że przechodzą cię ciarki, warto zastanowić się na przyszłością waszej relacji. 

Nie każdy długoletni partner nadaje się do małżeństwa. Różnice, z którymi można sobie poradzić w nieformalnym związku, po ślubie potrafią zniszczyć uczucie. Zanim jednak do ślubu dojdzie, można zaobserwować kilka niepokojących symptomów, które powinny dać każdemu z nas do myślenia. Opisuje je portal Bustle.com.

giphy-downsized

Różne cele w życiu

To, jak widzimy swoją przyszłość, może się różnić, jednak trzeba mieć kilka wspólnych celów, które związane będą z najważniejszymi aspektami życia. David Bennett, ekspert od związków, twierdzi, że każdy z partnerów może chcieć iść w innym kierunku. 

Ktoś może być znakomitym partnerem na okres studiów, ale nieodpowiednim małżonkiem, ponieważ po studiach będzie chciał się przenieść na drugi koniec kraju w poszukiwaniu pracy - twierdzi Bennett.  

Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie chce się znaleźć za kilka lat i co wtedy będzie najważniejsze.

Partner nie chce małżeństwa

Jeśli rozmowa o hipotetycznym małżeństwie wywołuje w twoim partnerze wzdrygnięcie, a w jego lub jej oczach widać jedynie panikę, to warto zastanowić się nad kolejnym krokiem. 

Czasem ludzie potrafią być świetnymi partnerami przez trzy, cztery lata, ponieważ wiedzą, że mają drogę ucieczki. Ale tak naprawdę mogę nie wierzyć w monogamię czy zaangażowanie - wyjaśnia psycholog Pauletta Sherman.  

Co jeszcze może być niepokojące? 

Posiadanie potomstwa

Wiele związków ma się świetnie, dopóki nie pojawi się temat dotyczący posiadania potomstwa. Do momentu, w którym jesteście tylko we dwoje, wasza relacja może być prawdziwą sielanką, a partner czy partnerka wydawać się chodzącym ideałem.

Ludzie powinni rozmawiać o tym, zanim podejmą decyzję o ślubie. Jest wiele kompromisów, na które można pójść, ale ten jest zdecydowanie za duży - przekonuje specjalista.

Jeśli pragniesz mieć dziecko, a twój partner kategorycznie ci tego odmawia, nie warto poświęcać dla niego wszystkiego. 

Wychowanie dzieci

Warto mieć te same wartości, według których się żyje i traktuje innych ludzi. Okazuje się jednak, że temat dotyczący tego, jak wychować dzieci może być niezwykle niebezpieczny i uświadomić partnerom, że do siebie nie pasują. 

Te rzeczy mogą nie wpływać na długoterminowy związek, ale mogą zmienić wszystko w małżeństwie - zaznacza Sherman. 

W każdej sytuacji można oczywiście wypracować jakieś porozumienie jednak nie może ono być wyłącznie jednostronne. 

giphy-downsized

Miejsce zamieszkania

Ty kochasz ciche i spokojne miejscowości, w których życie toczy się według swojego naturalnego rytmu. Twoja druga połówka czuje się jak ryba w wodzie, kiedy słyszy miejski gwar, trąbienie tysiąca aut i czuje lekki swąd spalin. Pragnienie tego, gdzie będziecie chcieli wspólnie żyć i gdzie założycie rodzinę, nie powinno różnić się aż tak skrajnie. To duży problem dla każdego małżeństwa. 

Podejście do pieniądzy

Nic tak nie rozbija rodzinnych więzi jak pieniądz. To niezwykle delikatny temat, z którym nie radzi sobie wiele związków. Pojawiają się zarzuty dotyczące zarobków i wydatków. Często uwypuklają się różnice, dotyczące tego, jak prowadzić domowy budżet i jak nim dysponować. Jeśli już przed małżeństwem dochodzi do kłótni związanych z pieniędzmi, to nie wróży to niczego dobrego na późniejszy okres. 

giphy-downsized

Trudne sytuacje

Każdy czasem potrzebuje wsparcia. Raz jeden z partnerów ma gorszy okres, innym razem drugi nie potrafi sobie poradzić z jakąś trudną sytuacją. To ważne, aby w takich momentach stanąć na wysokości zadania i jeśli jest taka potrzeba, przejąć najważniejsze obowiązki.

Stresor wpływający na jedną osobę, oddziałuje również na ciebie. Dlatego ważne jest, aby nie zapomnieć wtedy o uczuciu i wsparciu - tłumaczy Sherman. 

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów