Chcesz znaleźć partnera, ale wciąż jesteś singielką? Prawdopodobnie dzieje się tak z tego powodu

Katarzyna Leszczyńska 12.02.2018
Dlaczego jesteś singlem?
Fotografia: fotolia.com

Niektórzy są samotni z wyboru. Jeśli jednak zastanawiasz się, dlaczego nadal jesteś singlem, być może przyczyna leży w którymś z tych powodów. 

Wielu ludzi nie chce mieć partnera, ponieważ taka jest ich decyzja. Przynajmniej na ten moment. Inni, którzy pozostają singlami jednak mogą zastanawiać się nad tym, czy być może robią coś nie tak. Nie musi mieć to jednak nic wspólnego z wyglądem lub charakterem danej osoby, więc nie trzeba się o to martwić. Problem może leżeć zupełnie gdzieś indziej. Jakie mogą być powody tego, że nadal pozostajesz singlem?

Nie znasz swoich oczekiwań

Trudno jest zacząć szukać kogoś, jeżeli nie mamy postawionych jasno oczekiwań w stosunku do tej osoby. To tak samo jak z szukaniem idealnej sukienki. Jeżeli wcześniej nie pomyślimy, czego oczekujemy, trudno będzie nam znaleźć odpowiednią kreację. Tak samo w relacjach z innymi ludźmi. Szukając odpowiedniego partnera, warto wcześniej zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od związku i jakie cechy drugiej osoby są dla nas ważne. Inaczej znów możemy się sparzyć lub kręcić nosem na każdego nowego kandydata.

Jesteś zbyt wybredny

Nie chodzi jednak oczywiście o to, żeby postawić sobie wzór idealnego mężczyzny przed oczami i takiego szukać. Ideały nie istnieją. W każdym znajdzie się coś, co będzie nam przeszkadzać. Pytanie tylko, na ile potrafimy przymknąć na pewne rzeczy oko lub pójść na kompromis, co jest bardzo ważne w przypadku trwałej relacji. Szukając „ideału” na pewno na taki nie trafimy, a nawet jeżeli będzie nam się tak wydawać, szybko przyjdzie zderzenie z rzeczywistością.

Szukając partnera, nie warto być wybrednym

Uważasz, że wszyscy fajni są już zajęci

To tak jakby stwierdzić, że nie warto szukać pracy, bo i tak jej nie znajdziemy. To nie ma sensu. Przecież na świecie jest wielu mężczyzn. Niektórzy z nich, choć są atrakcyjni i sympatyczni, nadal mogą pozostawać singlami, podobnie jak my. Może nie chcieli się wcześniej z nikim wiązać lub po prostu nie trafili jeszcze na swoją drugą połówkę. Nie można zamykać się na miłość, niezależnie od wieku.

Skupiasz się wyłącznie na sobie

Czasami wymagamy od naszego partnera różnych rzeczy, ale nie dajemy nic w zamian. To może być główny błąd tego, że nadal nie możemy stworzyć z nikim udanej relacji. Związek nie polega wyłącznie na tym, żeby brać. Dopóki się tego nie nauczymy, możemy mieć problem ze związaniem się z kimkolwiek na dłużej.

W związku nie można się skupiać wyłącznie na sobie

Cenisz swoją niezależność

Oczywiście nie ma nic złego w tym, żeby zachować niezależność. Każdy związek wymaga jednak umiejętności chodzenia na kompromisy, czego niektórzy ludzie po prostu się boją. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że odpuszczenie w pewnej kwestii nie musi od razu oznaczać utraty wolności. Oprócz tego w udanej relacji każdy partner zrozumie, że masz pewne przyzwyczajenia, z których nie jesteś w stanie zrezygnować, mimo bycia z kimś w związku.

Jesteś zbyt zajęty

Trzeba być ambitnym i kariera dla wielu z nas jest ważną rzeczą. Szkoda jednak odkładać związek na dalszy plan. W końcu partner może nas wesprzeć w naszych działaniach i stać się opoką, np. po całym męczącym dniu pracy. W tej kwestii dobra relacja może nam przynieść naprawdę wiele korzyści, jeżeli tylko znajdziemy osobę, która będzie rozumiała, że kariera jest ważną częścią naszego życia i nie będzie nam w tym przeszkadzać. A takich ludzi jest naprawdę wiele, wystarczy się na nich otworzyć. No i od czasu do czasu znaleźć czas tylko dla partnera, na pewno się da.

Trzeba umieć łączyć karierę z życiem prywatnym

Nie jesteś jeszcze gotowy

To jest kwestia zupełnie naturalna. Czasami w naszym życiu pojawia się trudna sytuacja, z którą musimy najpierw uporać się sami. Być może też potrzebujesz więcej czasu, żeby uporać się z poprzednią relacją i rozstaniem. Nie można postępować pochopnie i nic na siłę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie warto też w nieskończoność rozdrapywać starych ran. W końcu partner może nam pomóc w rozwiązaniu naszych problemów i na pewno wprowadzi nieco radości w ten ponury okres.

Myślisz o swoim byłym

Nie da się stworzyć nowej relacji na zgliszczach poprzedniej. Zbyt pochopne wchodzenie w nowy związek może się skończyć katastrofą. Dlatego też nic dziwnego, że myśląc o poprzednim partnerze, nie potrafimy znaleźć nowego, bo np. nieustannie ich porównujemy. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że to nie ma sensu. Nie warto żyć przeszłością, która będzie powracać na każdym kroku i utrudniać nam stworzenie udanego związku.

Żeby być z kimś nowym, trzeba uporać się z przeszłością

Nie czujesz się dobrze w swoim ciele

Akceptacja samego siebie jest podstawową rzeczą, gdy chcemy znaleźć partnera. Będąc świadomym swojego wyglądu, dodajemy sobie pewności siebie, a co za tym idzie, stajemy się bardziej atrakcyjni w oczach innych. Bez tej świadomości będziemy powściągliwi, skromni i raczej nie uda nam się zwrócić uwagi płci przeciwnej.

Nie robisz nic w tym kierunku

Bezczynność jest najgorszą rzeczą. Przecież partnerzy nie spadają z nieba prosto do naszego pokoju. Żeby znaleźć drugą połówkę, trzeba zrobić coś w tym kierunku. Przede wszystkim wyjść z domu, do ludzi. Bez tego raczej się nie uda.

Żeby znaleźć partnera, trzeba się wysilić
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów