Dlaczego wartościowe kobiety zakochują się w nieodpowiednich mężczyznach? Głównie z 5 powodów

Katarzyna Leszczyńska 06.02.2018
Dlaczego wartościowe kobiety wybierają złych mężczyzn?
Fotografia: pixabay.com

Kobiety często gustują w niewłaściwych partnerach. Dlaczego te najbardziej wartościowe zakochują się w złych mężczyznach? 

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. Dlatego też często zdarza się, że spokojne, ambitne i troskliwe kobiety, gustują w niegrzecznych mężczyznach, którzy z charakteru przypominają ich odbicie lustrzane. I choć nie od dziś wiadomo, że płeć piękna często woli zbuntowanych partnerów, istnieje kilka powodów, dla których w rzeczywistości tak się dzieje. Dlaczego kobiety gustują w niegrzecznych mężczyznach?

Szukają wrażeń

Niektóre kobiety są zirytowane i zmęczone spokojnym życiem. Dlatego też decydują się na zapomnienie z niewłaściwym mężczyzną. Niezależnie od konsekwencji, może on sprawić, że poczują się znacznie lepiej. To właśnie taki mężczyzna najlepiej potrafi dowartościować swoją kobietę, choć nie jest on partnerem, którego można sobie wymarzyć na całe życie.

Kobiety wybierają złych mężczyzn dla wrażeń

Brak poczucia własnej wartości

Niektóre kobiety nie potrafią dostrzec własnych wartości, choć widzą je w niemal każdym, nawet najgorszym człowieku. Dlatego też szukają partnera, któremu będą mogły się podporządkować. Jednocześnie szukają mężczyzny, któremu będą mogły dorównać, ponieważ mają zaniżone poczucie własnej wartości.

Zobacz także: Jaki partner może okazać nam najwięcej uczuć? Te 4 znaki zodiaku są najczulsze w związku

Problem z zaufaniem

Niektóre kobiety nie dają się wykorzystywać i nigdy nie decydują się na związek z mężczyzną, który mógłby zrobić im krzywdę. Te, które mają łagodne usposobienie, starają się wyeliminować czynnik zaskoczenia. Jeżeli raz się sparzyły, będą dalej brnąć w tego typu związki, ponieważ wiedzą już, czego mogą się po nich spodziewać. Bardziej zabolałaby je zdrada kogoś porządnego.

Kobiety wybierają złych mężczyzn, ponieważ boją się zaufać dobrym

Nieśmiałość

Kobiety, które z reguły mają łagodne charaktery, bywają również bardzo nieśmiałe. Dlatego też szukają partnera, który będzie mógł nad nimi dominować. A każde jego złe zachowanie usprawiedliwiają tym, że każdy ma prawo być w czymś niedoskonałym, zamiast dążyć do tego, żeby wyrównał on jej poziom.

Życie przeszłością i brak wiary

Niektóre kobiety potrafią przez wiele lat obwiniać się za rzeczy, które wydarzyły się w przeszłości. W związku z tym wydawać im się może, że nie zasługują na kogoś lepszego i decydują się na nieodpowiedniego partnera. Mogą też uważać, że nie zasługują na prawdziwe szczęście i próbują za wszelką cenę zadowolić się tym, co mają.

Kobiety, które wybierają złych mężczyzn, często uważają, że nie zasługują na kogoś lepszego
Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów