Tej jeden czynnik może sprawić, że potencjalny partner straci nami zainteresowanie. Problem dotyka wiele par

Anna Respondek 22.09.2017
Związki
Fotografia: Pexels

Zawiłości łączenia się w pary wyjaśnia psycholog. 

Kiedy zaczynamy się z kimś spotykać mamy nadzieję, że potencjalny partner albo partnerka odwzajemni nasze zainteresowanie i budzące się uczucia. Czasem jednak dochodzi do tego, że w momencie, w którym osiągamy swój cel, osoba będąca jeszcze niedawno naszym marzeniem, przestaje nas ciekawić.

Dlaczego tak łatwo jest nam odwrócić się od kogoś, kto pokazuje nam coraz więcej uczucia? Wygląda na to, że ma to związek ze strachem przed intymnością, ponieważ im więcej w związku zaangażowania, tym łatwiej nas zranić. 

Kiedy związek zaczyna być coraz bardziej intymny, stajemy się bezbronni, łatwiej nas zranić - twierdzi Jesse Khan, kierowniczka The Gender & Sexuality Therapy Collective.

Z tego powodu wolimy się od kogoś odsunąć, niż zostać zranionymi.

Niektórzy ludzie szukają bezpieczeństwa w odrzuceniu, ponieważ to dla nich bardziej normalne - dodaje. 

Jest jeszcze jeden powód, o którym wspomina Khan, a który powoduje, że partner, który jeszcze niedawno nam się podobał, staje się dla nas obojętny.

Duże zainteresowanie może być traktowane jako desperacja albo brak samodzielności. To może oznaczać, że druga osoba jest dużo bardziej uzależniona od nas niż my od niej - twierdzi. 

Według seksuolog, pokazywanie dystansu i angażowanie się na odpowiednim poziomie świadczy o dojrzałości, a każdy z nas szuka właśnie takiego partnera. Jednak lekarka przestrzega przed podejmowaniem pochopnych decyzji. 

Związek potrzebuje czasu, aby dorosnąć - uspakaja. 

A Wy, mieliście tak kiedyś? ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów