Dlaczego mężczyźni mówią "kocham Cię" rzadziej od kobiet? Psychologowie wymieniają kilka powodów

Anna Respondek 12.09.2017
Miłość
Fotografia: Pexels

Czy to powinno złościć kobiety? 

Miłość to uczucie, którego doświadczamy od najmłodszych lat życia. I choć nie powinniśmy mieć kłopotu z wyrażaniem tego, co czujemy, to jednak pojawia się pewien opór przed powiedzeniem "kocham Cię". 

Kobiety wypowiadają te słowa dużo wcześniej i przychodzi im to z większą łatwością. Jeśli chodzi o mężczyzn, to pomimo tego, że podobno w związkach pierwsi wyznają miłość, później mają nie małe trudności z mówieniem o niej. Dlaczego tak się dzieje?

giphy-downsized

Nie potrafią wyrażać uczuć

Cóż, może nie jest aż tak źle, jednak zdecydowanie zamienienie tego, jak się czują, na słowa i rozmowę, jest dla nich nie lada wyzwaniem. Mężczyźni są bardziej skupieni na działaniu niż na rozważaniu tego, co w danym momencie mówi ich serce, dlatego właśnie muszą się nauczyć mówić o miłości. Wiele kobiet cierpi z tego powodu, ponieważ budzi to ich wątpliwości. Należy zrozumieć obie strony i postarać się, aby ten temat stał się bardziej naturalnym. Według psychologów najlepiej dać czas partnerowi, który sam musi znaleźć odpowiedni sposób na wypowiedzenie słów "kocham cię". 

Boją się

Nie ma chyba osoby, która nie boi się pierwszy raz powiedzieć "kocham cię". Bo może to jeszcze nie ten moment, a może ta druga osoba tego samego nie czuje. Okazuje się, że u mężczyzn jest to jeszcze silniejsze poczucie niż u kobiet. Dlatego właśnie płeć męska potrzebuje stabilności i pewności, aby móc bez przeszkód porozmawiać o miłości. 

giphy-downsized

Poczucie bezpieczeństwa a miłość

Kiedy nasz partner poczuje, że jest tym jedynym i nie musi się obawiać "konkurencji", stanie się bardziej otwarty. Strach przed odrzuceniem i ośmieszeniem odejdzie w zapomnienie i rozwiąże mu język. Należy jednak pamiętać, aby nie naciskać i nie wymuszać na partnerze wyznań, ponieważ może to spowodować skutek odmienny. Mężczyzna przyparty do muru zamknie się w sobie na bardzo długo.

Miłość to nie tylko słowa

Kobiety, które pierwsze zdecydowały się na wypowiedzenie słów "kocham Cię" i nie otrzymały ich w odpowiedzi, zastanawiają się czy dobrze zrobiły i czy aby na pewno partner je kocha. Jednak zapominają w takich sytuacjach, że miłość to nie tylko słowa. Jeśli partner dba o swoją kobietę, kupuje jej kwiaty, zaprasza na kolacje, zapoznaje ze swoimi rodzicami, to pomimo tego, że nie powiedział "kocham Cię" ma szczere zamiary. 

Jak pisał francuski pisarz "miłość niejedno ma imię". ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów