Dlaczego ludzie sukcesu nie mają szczęścia w miłości?

Martyna Wojciechowska 30.04.2018
Związek
Fotografia: Suhtterstock

Czas poznać powód.

Osiągają sukcesy w pracy, dobrze zarabiają i są autorytetami dla innych. Za to nie są w stanie stworzyć trwałego związku i wciąż narzekają na brak szczęścia w miłości.

Znasz takie osoby? A może ten problem dotyczy właśnie ciebie? Oto 5 powodów, dla których ludzie odnoszący sukcesy w życiu zawodowym mają trudności w znalezieniu partnera.

Zobacz także: Jak długo powinien trwać idealny seks? Naukowcy spieszą z odpowiedzią

Życie zawodowe a problemy w związku

Coraz częściej mówi się o tym, że ludzie sukcesu są nieszczęśliwi w życiu prywatnym. Mają dosyć krótkotrwałych związków i marzą o prawdziwej miłości. Niestety na przeszkodzie stoją problemy, których często są nieświadomi. Najwyższy czas przyjrzeć im się z bliska.

1. Brak czasu

Miłość wymaga zaangażowania, ale jak stworzyć trwały związek, kiedy nie mamy na to czasu? To podstawowy powód, dla którego osoby odnoszące sukcesy w pracy, mają trudności w życiu uczuciowym. 

2. Myślą wyłącznie o pracy

Myśli takich osób nawet w czasie wolnym pochłonięte są pracą. Przez to nie potrafią otworzyć się na nowe znajomości. Terapeuci twierdzą, że to jeden z największych problemów pracoholików. 

3. Traktują innych instrumentalnie

Zdarza się, że ludzie sukcesu uważają się za lepszych od innych. Często nawet nie zdają sobie sprawy, że traktują ludzi instrumentalnie. Wydaje im się, że wszystko im się należy, a ich otoczenie powinno się im podporządkować. Takie osoby nieświadomie odstraszają innych od siebie.

4. Są podejrzliwi

Ludzie odnoszący sukcesy w życiu zawodowym doskonale znają swoją wartość. Wiedzą, że wiele osiągnęli i obawiają się, że inni będą chcieli to wykorzystać. Często wydaje im się, że osoba, która chce się z nim związać, robi to tylko po to, by czerpać korzyści. Ten problem dotyczy m.in. osób ze świata show-biznesu.

5. Są zbyt wymagający

Ludzie sukcesu czasami zbyt wiele wymagają od partnera. Nierzadko wydaje im się, że ich druga połówka pod każdym względem powinna być idealna. Zrażają się, gdy zauważają, że partner lub partnerka zachowuje się nie tak, jak oni by sobie życzyli. Odchodzą, ponieważ nie potrafią tego zaakceptować.

Zobacz także: Po czym poznać, że seks nie sprawia radości partnerowi, nawet jeśli o tym nie mówi? 7 subtelnych znaków

Autor: Martyna Wojciechowska 

W tych zawodach mężczyźni najczęściej zdradzają:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów