Dlaczego ludzie porzucają "ukochanych" przed ołtarzem? Oto 7 najczęstszych powodów

Anna Respondek 17.10.2017
Ucieczka sprzed ołtarza
Fotografia: Pexels

Internauci dzielą się swoimi doświadczeniami. 

O tym, że ślub jest stresującym wydarzeniem można przeczytać w wielu artykułach. O tym, że powinien być najszczęśliwszym dniem w życiu również. Czasem jednak dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń, w których jeden z partnerów decyduje się uciec sprzed ołtarza. 

Wątpliwości, strach a może brak uczucia? Jakie są najczęstsze powody postawienia kogoś w tak kompromitującej i niezręcznej sytuacji? Internauci korzystający z portalu Whisper postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami. 

giphy-downsized

Kocham kogoś innego

To jeden z najczęstszych powodów. Dlaczego jednak wiedząc, że kocha się kogoś innego, człowiek decyduje się na ślub z osobą, która nie jest jego lub jej wybrankiem? 

Cztery lata temu zostawiłem moją narzeczoną tuż przed ołtarzem. Teraz jestem szczęśliwie zamężny i mam dwoje wspaniałych dzieci. Z jej kuzynką - napisał użytkownik. 

Przeczucie

Czasem, pomimo tego, że kochamy drugą osobę, mamy pewne przeczucia, które nie pozwalają nam spać i cieszyć się ślubem w spokoju. W tym przypadku przypuszczenia panny młodej się sprawdziły.

Zostawiłam mojego chłopaka przed ołtarzem i nie czuję się z tym źle, ponieważ okazało się, że sypia z moją macochą - wyznała. 

giphy-downsized

Złe wyczucie czasu

Czy można to jakoś wyjaśnić? Ta historia jest wyjątkowo dziwna. 

W końcu zaakceptowałem to, że jestem gejem i zostawiłem swojego narzeczonego w dzień naszego ślubu. Wiedziałem, że nie mogę spędzić z nim reszty życia i że to będzie błąd - stwierdził. 

Jednak go nie kocham

Zdać sobie sprawę z tak ważnej kwestii w ostatniej chwili to pech zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. 

Zostawiłam narzeczonego na ołtarzu, ponieważ zdałam sobie sprawę, że go nigdy nie kochałam. Wciąż mam sukienkę. Mój obecny chłopak myśli, że to on zostawił mnie, więc nie wyglądam na totalną zołzę - wyjaśniła internautka.  

giphy-downsized

Ahoj przygodo

Kocham ją, ale wolę coś innego. Nie wszyscy, pomimo zaręczyn, są gotowi na ten ostatni krok i powiedzenie sakramentalnego "tak". 

Uciekłem, ponieważ nie jestem w stanie poświęcić podróżowania i życia pełnego przygód. Nie dlatego, że jej nie kocham - wyznał. 

Strach przed przyszłością

Niekiedy wątpliwości przychodzą trochę za późno. Na przykład dzień przed ślubem.

Do ślubu nie doszło, ponieważ dzień przed nim zdałem sobie sprawę, że boję się przyszłości, zamiast się nią ekscytować - napisał internauta. 

Rodzina go nie akceptuje

To ważne, aby ukochany bądź ukochana byli akceptowani przez najbliższą rodzinę. Jeśli jednak tak się nie dzieje, to należy nieco szybciej zdecydować, kto jest ważniejszy. 

Cała rodzina nienawidziła mojego narzeczonego, więc zdecydowałam, że do ślubu nie dojdzie w dzień mojego ślubu - wyznała.  

Czy to wystarczające powody? 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów