Codzienne nawyki par, które mogą doprowadzić do zdrady. Możemy nie być tego świadomi

Katarzyna Leszczyńska 29.12.2017
Codzienne nawyki par, które prowadzą do zdrady
Fotografia: pixabay.com

Tych błędów w związku lepiej unikać. 

Nie powinno się tłumaczyć osoby, która dopuszcza się zdrady. Pewnych rzeczy się nie wybacza. W udanych związkach jednak tego typu sytuacje nie mają miejsca. Okazuje się, że do zdrady mogą pchać pewne codzienne nawyki, które zdarzają się w naszej relacji i niekorzystnie na nią wpływają. Przez nie właśnie czujemy się nieswojo i decydujemy na skoki w bok. Portal Bustle.com wyznaczył błędy w związku, które mogą prowadzić do zdrady.

Kontrolowanie partnera

Istotną rzeczą w związku jest wzajemne zaufanie. Gdy dochodzi do kontroli jednego partnera przez drugiego, może to świadczyć o tym, że nie potrafi już uwierzyć w jego niewinność. A nikt nie potrafi prawidłowo funkcjonować będąc wiecznie śledzonym. Dlatego też może to prowadzić do poczucia uwięzienia, co często kończy się ucieczką w ramiona kogoś innego.

Dystans między partnerami

Czasami bywa już tak źle, że zaczynamy się od siebie dystansować. Często jest to efektem braku szczerych rozmów w związku. Tego typu sytuacje mogą jednak doprowadzić do tego, że zaczynamy szukać wysłuchania i pocieszenia u kogoś innego.

Brak miłości i wsparcia

W każdym związku od czasu do czasu trzeba okazać uczucia. I nie chodzi wcale o mówienie sobie nieustannie o miłości. Bardziej o okazywanie jej w codziennych gestach. Jedną z takich oznak jest wsparcie. Gdy nie możemy liczyć na pocieszenie przez partnera, będziemy go szukać gdzie indziej.

Brak komunikacji

Oczywiście w związku partnerzy ze sobą rozmawiają. Chodzi jednak o to, na jakim te dialogi są poziomie. Gdy nadchodzi moment, że każda rozmowa toczy się na błahe tematy, a nie potrafimy rozmawiać o ważnych sprawach i problemach – może to mieć wpływ na szukanie kogoś innego.

Omijanie randek

W związku istotne jest zachowanie równowagi. Poświęcanie czasu partnerowi jest bardzo ważne. Nie można jednak spędzać każdej chwili razem. Trzeba mieć życie poza związkiem i czas na spotkania z przyjaciółmi, jednak należy pamiętać, że nasz partner również jest istotny. Nie ważne, czy wybierzemy się z nim na randkę, czy może będzie to po prostu wieczorne oglądanie razem telewizji.

W związku należy dbać o drugą osobę

Zaprzestanie starania się o partnera

Wiadomo, że na początku zawsze staramy się bardziej. Jeżeli jednak zależy nam na tym, żeby nasz związek był długi i udany, warto się starać o partnera każdego dnia. To może być rozmowa na temat tego, dlaczego zwróciliśmy uwagę właśnie na siebie. Drobne gesty świadczące o tym, że nadal nam zależy również są istotne. Najgorzej, gdy odpuścimy i przestaniemy się o siebie starać. Wówczas będziemy szukać pocieszenia w ramionach kogoś innego.

Krytykowanie partnera za wszystko i nieustanne narzekanie

Oczywiście partner jest też od tego, żeby zwracać uwagę ukochanemu, gdy coś go nie pokoi. Musi też być szczery w wielu kwestiach. Gdy jednak nieustannie krytykuje partnera, ten po prostu może w pewnym momencie uciec do kogoś, kto będzie go akceptował nieco bardziej. Podobnie jest z nieustannym użalaniem się nad sobą. Wieczne narzekanie może wykończyć nawet najbardziej cierpliwą osobę.

Strach przed powiedzeniem, czego chcemy

Dobrzy partnerzy dają sobie nawzajem poczucie wolności. Nie po to jest związek, żeby ktoś czuł się w nim jak na uwięzi. Chodzi o to, żeby nie bać się mówić sobie o potrzebach i o tym, czego chcemy w danym momencie. Inaczej będziemy szukać kogoś, kto nam to zapewni.

Brak zmian

Są takie sytuacje, gdy naszemu partnerowi coś przeszkadza w związku. Wówczas powinniśmy próbować tę kwestię zmienić lub przynajmniej zastosować jakiś kompromis. Olewanie uczuć partnera nie jest dobre i na pewno nie skończy się pozytywnie dla naszej relacji.

Wieczne rozproszenie

Gdy jesteśmy z kimś długo, może dojść do sytuacji, gdy zaczynamy traktować partnera jak powietrze. Jego obecność jest dla nas na tyle naturalna, że nie zauważamy pewnych istotnych rzeczy. A nikt nie lubi, gdy się na niego nie zwraca uwagi. To może zakończyć się ucieczką do kogoś innego.

Dlaczego ludzie zdradzają?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów