Dlaczego chłopak nie chce ze mną zamieszkać? 5 powodów, dlaczego tak się dzieje

Katarzyna Leszczyńska 26.02.2018
Dlaczego partner nie chce ze mną zamieszkać?
Fotografia: fotolia.com

Decyzja partnerów o wspólnym mieszkaniu nie jest łatwa. Niektórzy mogą mieć co do tego obawy. Może się tak dziać z następujących powodów. 

W poważnym związku zazwyczaj w pewnym momencie przychodzi moment na kolejny krok. I nie muszą być to zaręczyny. Często znacznie wcześniej pary decydują się na to, żeby razem zamieszkać. Jest to na tyle ważny krok, że zazwyczaj towarzyszą mu ogromne emocje. Niektórzy czasami po prostu nie są na niego gotowi. Okazuje się jednak, że to mężczyźni zazwyczaj mają co do tego większe obawy. I nie musi mieć to nic wspólnego ze strachem przed usamodzielnieniem. Dlaczego partner nie chce z nami zamieszkać? Oto najczęstsze powody.

Zobacz także: Po czym poznać, że partner jest tym jedynym? Wystarczy przyjrzeć się jego zachowaniu

Jesteście skazani na siebie przez cały czas

Oczywiście każdy z was ma jakieś swoje zajęcia. Będziecie chodzić do pracy lub spotykać się z przyjaciółmi osobno. Po przebudzeniu jednak, powrocie do domu, podczas chwili relaksu, gdy chcielibyście pobyć chwilę samemu, cały czas partner będzie się krzątał nad waszą głową. To jest jeden z najważniejszych powodów, dla których partner być może nie chce się przeprowadzić.

Dlaczego partner nie chce ze mną zamieszkać?

Odkrywanie dziwnych nawyków i zainteresowań

Gdy się z kimś mieszka, nie da się już niektórych rzeczy ukryć przed drugą osobą. Poznajemy się na wylot, a niektóre nasze przyzwyczajenia mogą nie odpowiadać partnerowi. Poza tym każdy z nas jest nauczony jakiegoś porządku prowadzenia domu, który może nie odpowiadać drugiej osobie. Jeżeli partnerowi na nas zależy, może obawiać się, że to popsuje naszą relację.

Zobacz także: Jeśli dotyczą cię te sygnały, nie jesteś szczęśliwa w obecnym związku. I najpewniej nigdy nie będziesz

Wszystko zacznie być wspólne

Niektórzy boją się zobowiązujących kroków. Na pewno łatwiej jest być z kimś, gdy nie ma nic ważnego, co by nas łączyło. A wspólne mieszkanie, kupowanie do niego wyposażenia, rachunki – to wszystko może sprawić, że będzie się o wiele trudniej rozstać, gdy nadejdzie kryzys. Dlatego też partner może obawiać się tak poważnego kroku.

Dlaczego partner nie chce ze mną zamieszkać?

Uporządkowane życie

Mężczyźni lubią bałaganić. I wiedzą doskonale, że mieszkając samemu mogą sobie na to pozwolić. Gdy jednak zamieszkają z partnerką, będzie osoba, której ich bałagan może przeszkadzać. W dodatku, która będzie na okrągło kazała im sprzątać. Od razu przypominają im się czasy mieszkania z mamą. Są jednak bardziej pedantyczni mężczyźni. Ci z kolei mogą obawiać się, że partnerka wprowadzi chaos w ich uporządkowanym życiu.

Zobacz także: Po czym poznać, że związek nie jest dojrzały? Świadczą o tym te sygnały

Wszędzie włosy

Nie oszukujmy się, kobieta równa się włosy wszędzie, zwłaszcza w łazience. Paniom to oczywiście nie przeszkadza. Mężczyznom może jednak nie do końca się podobać. Zwłaszcza, gdy przyjdzie ich kolej na sprzątanie i będą musieli uporać się z mokrymi włosami w umywalce. To robota dla prawdziwych twardzieli i nie każdemu może odpowiadać.

Gdy zatem planujemy wspólne mieszkanie, a partner nie do końca jest do tego przekonany, warto szczerze z nim porozmawiać, zamiast robić karczemną awanturę o to, że już nas nie kocha. W końcu może chodzić o coś bardziej prozaicznego. Gdy już wszystko będzie jasne, łatwiej będzie wam się w tej kwestii dogadać.

Dlaczego partner nie chce ze mną zamieszkać?

Zobacz w poniższej galerii, jakim kobietom mężczyźni nie chcą się oświadczyć:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów