Dlaczego były facet się do ciebie odezwał? Nie wszystkie przyczyny ci się spodobają

Anna Respondek 08.03.2018
Były partner
Fotografia: Shutterstock

Czasem kontakt z byłym partnerem może oznaczać kłopoty. Z jakiego powodu "ex" odzywają się najczęściej?

Choć na początku każdego związku chcielibyśmy, aby miłość trwała wiecznie, to jednak nie wszystkie relacje są w stanie przetrwać próbę czasu. Kiedy na drodze pojawiają się kolejne problemy, a atmosfera zaczyna być nerwowa, decydujemy się na rozstanie. I kiedy od zerwania mija już jakiś czas, a nam zdaje się, że uleczyłyśmy złamane serce, wtedy były partner nagle się odzywa. Czy kontakt z "ex" może wyjść nam na dobre? Zobaczcie, dlaczego byli partnerzy najczęściej odzywają się do swoich "ex".

Zobacz także: Jak z waszego życia wymazać "ex" partnera? To prostsze niż myślisz

Przez pomyłkę

Czasem nasze serce nie chce uwierzyć w to wyjaśnienie, w szczególności wtedy, kiedy to partner zostawił nas, a my wciąż coś do niego czujemy. Niestety trzeba stanąć twarzą w twarz z rzeczywistością i zdać sobie sprawę z tego, że były partner faktycznie mógł się pomylić, a za jego telefonem nie stoi żaden ukryty zamiar.

Ma sprawę

Często pomimo rozstania nie wszystkie sprawy między "ukochanymi" zostają w pełni rozwiązane. Dzieje się tak przeważnie wtedy, kiedy para spędziła ze sobą wiele lat i przeszłości nie da się przekreślić w jeden dzień. W takim przypadku były partner może się odezwać, ponieważ coś zostawił w twoim mieszkaniu. Może mieć również do ciebie jakąś prośbę. Jeśli wasz związek nie zakończył się nagle i nieszczęśliwe, warto zastanowić się nad tym, czy nie pomóc zwyczajnie po koleżeńsku.

Wciąż coś do ciebie czuje

O takim wyjaśnieniu marzą wszyscy, nie tylko ci, którzy również wciąż kochają, ale także ci, którzy już dawno przestali myśleć o "ex". To, że druga strona wciąż coś do nas czuje może mile połechtać nasze "ego", jednak należy pamiętać o tym, aby nigdy nie dawać płonnych nadziei. Złamane serce leczy się naprawdę długo. 

Alkohol przejął kontrolę

Wbrew pozorom takie sytuacje nie zdarzają się jedynie w głupkowatych komediach romantycznych. Mężczyźni, choć w tym przypadku to dotyczy również kobiet, pod wpływem alkoholu potrafią robić różne dziwne rzeczy. W tym zapomnieć o rozstaniu i zasypywać byłą partnerkę SMS-ami. Jeśli w środku nocy widzisz, że twój były partner wciąż pisze i dzwoni, nie rób sobie nadziei. Najprawdopodobniej jest pijany. 

Ma złamane serce

To jeden z najgorszych przypadków, który może spotkać każdego. Rozstajesz się z ukochanym i sama borykasz się ze swoimi uczuciami. Okazuje się, że on znalazł nową partnerkę, co sprawia ci jeszcze większy ból. Aż tu nagle twój telefon nie przestaje dzwonić i masz miliony nieodebranych SMS-ów. Twój były został porzucony, a pocieszenia szuka u ciebie. Co zrobić w takiej sytuacji? Zdecydowanie zignorować.

Dowiedział się o twoim nowym partnerze

To wyjątkowo absurdalny przykład, jednak zdarza się równie często, jak wszystkie inne przypadki. Znalazłaś nową miłość, a twój były partner zaczyna do ciebie dzwonić. Okazuje się, że jest trochę jak pies ogrodnika. Sam nie chciał z tobą być, ale nikt inny też nie może cię mieć. Nie pozwól, aby te telefony namieszały ci w głowie. Jego miłosne SMS-y nie zwiastują niczego dobrego. 

Chce wciąż mieć z tobą kontakt

Nie każda miłość musi kończyć się tragicznie. Czasem partnerzy zwyczajnie zdają sobie sprawę z tego, że przestali być ukochanymi, a stali się przyjaciółmi. Choć to zawsze sprawia, że serce nieco boli, nie przekreśla jednak możliwości kontaktowania się z byłym. Jeśli znalazłaś się w takiej sytuacji, a on wciąż się do ciebie odzywa, oznacza to, że traktuje cię jak prawdziwą przyjaciółką. Teraz sama musisz zdecydować, czy zadowala cię taka relacja. 

Zobacz także: Jakie korzyści przynosi regularne uprawianie seksu. Spodoba się szczególnie kobietom

Autor: Majka Skowron

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów