Dla wielu mężczyzn seks oralny jest istotą związku. Tych kilka patentów pozwoli kobiecie się przełamać

Redakcja 02.03.2017
Para w łóżku
Fotografia: Flickr

Okazuje się, że z seks oralny może być przyjemny zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. I to w tym samym czasie. 

Nie od dziś wiadomo, że dla większości mężczyzn seks oralny jest bardzo ważny. Nie wszystkie kobiety są jednak gotowe na tego typu intymne pieszczoty. Ale, spokojnie. Okazuje się, że są sposoby, które pozwolą im się przełamać. 

Niechęć do seksu oralnego może mieć związek z syndromem Madonny i ladacznica. To, jak się okazuje, częsta przyczyna oporu przed tego typu pieszczotami. To zaburzenie, które zostało opisane przez psychoanalityka Renshava. Polega na współistnieniu w świadomości dwóch modeli kobiety. Madonny, czyli kobiety, która dba o ognisko domowe, która jest idealną żoną i matką, i której pewne rzeczy po prostu nie wypada robić. Z kolei ladacznica to kobieta, która zabawowo traktuje seks, jest bardzo otwarta na nowe doznania, a przy tym niesamowicie zmysłowa. 

Istnieje jeszcze przynajmniej jedna przyczyna, która sprawia, że kobiety od seksu oralnego wolą trzymać się z daleka. Wiele kobiet nie lubi zapachu penisa i to skutecznie powstrzymuje je przed tego rodzaju pieszczotami. Jednak, dla wielu mężczyzn seks oralny to ważny element udanego życia seksualnego. 

Dla większości mężczyzn seks oralny jest bardzo ważny, jest istotą ich w ogóle związku, czyli jest połączeniem tego seksu z penetracją z seksem oralnym. Jest tak pewnie dlatego, że mężczyźni czują się wtedy bardziej akceptowani (...). Czują się czasami lepiej, że ich partnerka kocha się z nimi oralnie - przekonuje seksuolog Monika Łukasiewicz w programie "Dobry seks" emitowanym na Gazeta.pl. 

Dla wielu mężczyzn seks oralny jest bardzo ważny
Fotografia: East News

Dla wielu mężczyzn seks oralny jest bardzo ważny

Pobawimy się?

Okazuje się jednak, że jest kilka sposobów, które pomogą otworzyć się na fellatio, czyli sztukę seksu oralnego. Jednym z nich jest oglądanie filmów pornograficznych, lub po prostu erotycznych, w których kobieta i mężczyzna oddają się tej przyjemności. Innym dobrym sposobem jest...zabawa. 

Na przykład możemy pobawić się w pana i niewolnicę, możemy się pobawić w kogoś, kto przychodzi do domu publicznego. I możemy udawać, że jesteśmy prostytutką. Wtedy kobiecie jest łatwiej, bo udaje, że wchodzi w pewną rolę. Wchodzenie w role w łóżku jest bardzo fajne, bo pozwala nam się wyzbyć pewnych przekonań, że na przykład prawdziwa dama nie robi loda - powiedziała Monika Łukasiewicz w programie "Dobry seks". 

Seksuolog przekonuje, że dla kobiet, dla których uwłaczającym jest klęczenie przed mężczyzną, idealnym rozwiązaniem może być pozycja 69. Wówczas kobieta pieści mężczyznę, a mężczyzna kobietę. Oboje odczuwają dodatkową przyjemność seksualną. A dla tych pań, które nie przepadają za zapachem penisa, seksuolog ma jedną radę. Jak przekonuje Łukasiewicz w programie "Dobry seks", idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie seks pod prysznicem. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów