Związek nie jest dla wszystkich? Jeśli dotyczą cię te rzeczy, lepsze może być dla ciebie bycie singlem

Anna Respondek 15.12.2017
Bycie singlem
Fotografia: Pexels

Nie ma w tym nic nieodpowiedniego.

Czy wszyscy ludzie powinni wiązać się na stałe? A co jeśli po każdym nieudanym związku czujesz, że takie życie nie jest dla ciebie? Nie ma w tym nic złego, nawet jeśli nie potrafisz się określić. Aby ułatwić sobie to zadanie, wystarczy zastanowić się nad tym, czy tych pięć zachowań jest ci dobrze znanych. Jeśli tak, to może znaczyć, że nie potrzebujesz partnera życiowego i znacznie lepiej czujesz się jako singiel. 

giphy-downsized (21)

Jesteś niezależnym wolnym duchem

Jeśli nie potrafisz dopasować się do czyjegoś harmonogramu i nie do końca pasuje ci dzielenie się przestrzenią osobistą z partnerem, to może oznaczać, że jesteś zbyt niezależny, aby stworzyć długotrwały związek. Może kiedyś na twojej drodze stanie osoba, która zawładnie twoim sercem i będziesz w stanie dla niej nagiąć swoje zasady i charakter, jednak póki co, nie ma się czym przejmować. 

Niektórzy ludzie kochają być niezależni. Nie chcą pomocy innych ludzi i zupełnie sami panują nad swoim losem - powiedział dla Bustle.com Jonathan Bennet, certyfikowany trener personalny. 

Według konsultanta jest to pozytywna cecha, jednak niesprzyjająca założeniu rodziny. 

Nie lubisz zobowiązań

Jeśli nie lubisz robić rzeczy, które wymagają od ciebie zobowiązania się do czegoś, to może oznaczać, że nie będziesz w stanie poświęcić się dla związku. Ta cecha charakteru nie pomoże ci w znalezieniu partnera, jednak da do zrozumienie, że życie jako singiel, jest dla ciebie idealne. 

Lubisz być sam

Cenisz chwile, kiedy możesz być zupełnie sam i nie otaczają cię inne osoby czy to znajomi, czy ukochany. Jeśli preferujesz właśnie taki styl życia, to kolejny znak, że na dłuższą metę możesz nie potrzebować partnera. W takich sytuacjach nie ma sensu się męczyć oszukiwać zakochaną w nas osobę. 

Nie lubisz się dzielić

Dzielenie się przestrzenią, szafkami, półką w łazience? Sama myśl o tym przyprawia cię o zawroty głowy? To raczej znak mówiący, że w każdym związku na pierwszym miejscu postawisz siebie. Większość relacji opartych jest na dzieleniu się rzeczami, jedzeniem i emocjami, tego nie da się uniknąć. 

Masz inne priorytety

Najważniejszy dla ciebie jest twój samorozwój. Nie ma w tym nic złego, każdy człowiek ma własne priorytety, którymi powinien się kierować, aby być szczęśliwym. Ustatkowanie się niejednokrotnie wiąże się z rezygnacją ze swoich planów, a na to nie chcesz sobie pozwolić. Jak przekonuje specjalista, nie ma sensu się okłamywać i dopasowywać do przyjętych norm.

Nie potrafisz się do nikogo przywiązać, dlatego nie ma sensu okłamywać siebie, tylko po to, aby być społecznie akceptowalnym. Jeśli kochasz samodzielność, jest ok - powiedział. 

A Wy, chcecie w przyszłości się ustatkować? 

giphy-downsized (22)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów