Czy powrót do ex może skończyć się dobrze? Zdaniem ekspertów tylko pod tym jednym warunkiem

Katarzyna Leszczyńska 05.12.2017
Czy powrót do byłego ma sens?
Fotografia: pixabay.com

Inaczej to się nie uda.

Mówi się, że nie powinno się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Czasami jednak uczucia są zbyt mocne, żeby od razu całkowicie przekreślić byłego partnera, zwłaszcza, jeżeli łączy nas z nim wiele pięknych wspomnień. Z perspektywy czasu można niekiedy zrozumieć, że naprawdę brakuje nam osoby, z którą byliśmy w związku. Zwłaszcza tym długim.

Bywa tak, że po rozstaniu zaczynamy dostrzegać pozytywne cechy byłego partnera. Istnieją ludzie, którzy są w stanie zdecydować się na przyszłość z kimś, z kim już raz nie wyszło i nie jest to coś złego. Zazwyczaj takie rzeczy mogą nie zadziałać, jednak nie zawsze.

Czasami musisz wiedzieć, że naprawdę próbowałeś wszystkiego, zanim pozwolisz, aby związek się skończył – mówi Sarah Patt, ekspert ds. związków, w rozmowie z Bustle.com.

Bywają sytuacje, gdy dawanie drugiej szansy może mieć sens. Zwłaszcza w momentach, gdy rozstaliśmy się z kimś ze względu na okoliczności, które już nie mają miejsca, np.: specyficzną pracę lub odległość. Zanim jednak zdecydujemy się na ten poważny krok, należy zdać sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy.

Czy powrót do byłego ma sens?

Akceptacja negatywnych cech drugiej osoby

Żeby podjąć decyzję o powrocie, trzeba być na sto procent pewnym przyczyn rozstania. Jest jedna rzecz, kiedy nie da się wrócić do drugiego człowieka. Tą rzeczą jest charakter. Jeżeli zerwaliśmy z daną osobą, ponieważ coś nam przeszkadzało w jej zachowaniu, prawdopodobnie tak będzie dalej, jeżeli tej cechy nie zaakceptujemy. Ludzie po prostu nie zmieniają się w takim stopniu.

Akceptacja, bez względu na okoliczności, jest jedynym sposobem, w jaki można wrócić do drugiej osoby – twierdzi Ravid Yosef, ekspert ds. seksu i relacji, w rozmowie z Bustle.com.

Problemy pojawiają się w każdej relacji. Pytanie, czy potrafimy zaakceptować rzeczy, które nas irytują. Jeżeli nie, powrót się nie uda. Jedyną osobą, która może odpowiedzieć na pytanie, czy powinniśmy wracać do byłego, jesteśmy natomiast my sami.

Powrót do byłego ma sens pod jednym warunkiem
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów