Masz wątpliwość, czy warto kontynuować związek? Odpowiedź na te dwa pytania je rozwieje

Katarzyna Leszczyńska 07.02.2018
2 pytania, które wskażą, czy warto ciągnąć ten związek
Fotografia: pixabay.com

Kiedy nadchodzi moment na zakończenie związku? Odpowiedź na dwa pytania może nam pomóc w podjęciu decyzji.

W każdym związku mogą nadejść chwile zwątpienia. Trudno jednak zdać sobie sprawę z tego, kiedy nadchodzi moment rozstania. Jak się okazuje, wystarczy odpowiedzieć sobie na dwa ważne pytania. Dzięki temu zdamy sobie sprawę, że nie ma sensu już przedłużać relacji, która i tak od pewnego czasu się nie układa. Zwłaszcza, jeżeli myśl o rozstaniu pojawia się w naszej głowie regularnie. 

Zobacz także: Opracowano algorytm, który obliczy, kiedy spotkamy miłość swojego życia. Wskazuje konkretny wiek

Czy warto ciągnąć ten związek?
Fotografia: pixabay.com

Dwa pytania, które wskażą, czy należy zakończyć związek

Pytanie 1: Jeśli mógłbyś cofnąć czas do początku związku, czy zdecydowałbyś się na pozostanie w nim?

Odpowiadając szczerze na to pytanie, możemy zdać sobie sprawę, czy jesteśmy z partnerem dlatego, że nadal czujemy coś do niego i nam na nim naprawdę zależy, czy może wyłącznie dlatego, że jesteśmy już do niego przyzwyczajeni i po prostu boimy się samotności. Pozostawanie z kimś, ponieważ jesteśmy z nim długo lub z powodu obawy przed byciem singlem, nie jest wystarczającym powodem do przedłużania tej relacji.

Pytanie 2: Budzisz się rano i znów jesteś singlem. Czy zdecydujesz się na randkę z obecnym partnerem?

Dzięki odpowiedzi na to pytanie możemy zdać sobie sprawę, czy partner nadal nam się podoba i wciąż jesteśmy nim zainteresowani nie jako osobą, którą traktujemy jako element dnia codziennego, a raczej atrakcyjnym człowiekiem, z którym chcielibyśmy wiązać przyszłość. Dzięki temu może się okazać, czy to chwilowe zwątpienie, czy może znudzenie i nie da się już odratować łączącej was relacji.

Oczywiście najważniejsza jest szczera odpowiedź. Jeżeli nie będziemy szczerzy sami ze sobą, będziemy oszukiwać się i coraz bardziej unieszczęśliwiać. A nie o to chodzi w związku. Być może lepiej zdać sobie sprawę wcześniej, że jednak nie jesteśmy dopasowani razem z naszym partnerem niż okłamywać siebie i jego.

Odpowiedź na te pytania wskaże, czy związek nadal ma sens

Zobacz w poniższej galerii, jakie znaki zodiaku do siebie nie pasują:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów