Jak mężczyźni postrzegają kobiety inicjujące seks? Raport seksuologa niepokoi

Anna Respondek 21.02.2018
Związki
Fotografia: Fotolia

Już co trzeci Polak w stałym związku w ogóle nie uprawia seksu. Co jeszcze ujawnił seksuolog? 

Rozmowy o seksie i intymności u wielu osób budzą skrajne uczucia i prowadzą do zamknięcia się w sobie. Choć zbliżenia to jedna z podstawowych czynności, która towarzyszy nam przez większość życia, wciąż dla wielu jest tematem tabu. 

Zobacz także: Po czym poznać, że partner nie ma ochoty na seks

Seksuolog Andrzej Gryżewski, którego książka "Sztuka obsługi penisa" właśnie pojawiła się w księgarniach, w wywiadzie dla Newsweek.pl opowiedział o tym, jak życie seksualne wygląda w Polsce i jak do tego tematu podchodzą mężczyźni. Wbrew pozorom okazuje się, że panowie wcale nie są tak bardzo wyzwoleni, jak może się wydawać. Według Gryżewskiego wielu mężczyzn nie wie, jak rozmawiać o swoich problemach z seksem i aż 92 procent z nich nigdy nie sięga po pomoc. To prowadzi do sytuacji, w której rezygnują ze zbliżeń, ponieważ boją się porażki,a na tym cierpią ich związki

Czekają aż partner/ka zapomni o seksie, wymyślają powody, które odciągną od niego uwagę – remont mieszkania, dodatkowe projekty w pracy, planowanie wesela. Preteksty można namnażać. Jest jeszcze grupa mężczyzn, która w ogóle nie uprawia seksu, to może być już co trzeci mężczyzna w stałym związku w Polsce! - wyjawił Gryżewski. 

Jak wyznał seksuolog coraz częściej mówi się o tym, że regularne uprawianie seksu to luksus. Panowie są coraz mniej pewni swojej męskości, a to odbija się na partnerkach, które brak seksu tłumaczą tym, że przestały się już podobać ukochanemu. 

Fotolia_192343676_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Czy kobiety powinny inicjować seks?

Choć panuje przekonanie, że mężczyźni lubią, kiedy czasem to kobieta przejmie kontrolę, to jednak według seksuologa coraz więcej panów boi się tego typu zachowań i nie chce do nich dopuścić. To prowadzi do wybierania sobie bardziej biernych partnerek. 

Silne kobiety ciągle przerażają mężczyzn. Altruiści myślą w ten sposób, że skoro ona jest świadoma tego, czego chce w łóżku, to muszą wejść w rolę podporządkowanych. Boją się, że będą zmuszeni przejąć „kobiecą rolę” w relacji. Wybierają więc sobie bardziej bierne i mniej świadome partnerki, przy których nie będą musieli się zbytnio wykazać. Dziś coraz więcej kobiet inicjuje seks i to mężczyzn przeraża, kulturowo było to przecież do tej pory tylko ich zadanie - przyznaje. 

Jak wyjawił Gryżewski, mężczyźni często nie zdają sobie sprawy z tego, co dla partnerki jest najprzyjemniejsze i jakie sfery są najbardziej erogenne. To sprawia, że większość z nich myśli o tym, że ich penis jest za mały, choć tak naprawdę nie liczy się jego wielkość, a obwód. 

Zobacz także: Kobieta przez rok codziennie uprawiała seks. Efekt eksperymentu zaskoczył ją samą

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów