Czy starszy mężczyzna to klucz do udanego związku? Badania wykazały optymalną różnicę wieku między partnerami

Katarzyna Leszczyńska 21.11.2017
Jaka jest idealna różnica wieku w związku?
Fotografia: pexels.com

Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości. 

Miłość podobno nie wybiera. Może się przytrafić na różnym etapie życia i między ludźmi w różnym wieku. Wielu ludzi zastanawia się, jaki jest optymalny wiek partnerów, żeby związek był idealny. Oczywiście przede wszystkim zależy to od nastawienia ludzi. Różne portale plotkarskie oraz media zdradzają jednak, jaka różnica wieku jest odpowiednia dla par.

W większości ankiet przeważa jedna odpowiedź: kobiety nie chcą mieć młodszych partnerów, a mężczyźni, o dziwo, starszych partnerek. Według sondażu przytaczanego przez „DailyMail” zaledwie jeden procent kobiet popiera bycie starszą w związku, mężczyźni natomiast jedynie w dwóch procentach chcieliby mieć starszą dziewczynę.

W momencie, gdy kobieta jest dużo starsza od partnera, może dojść do dyskomfortu psychicznego. Zazwyczaj w takich związkach ludzie są bardziej zazdrośni niż przy mniejszej różnicy wieku. A to łączy się z wieloma kłótniami i podejrzeniami o zdradę.

Idealna różnica wieku to 3-4 lata

Najwięcej ludzi tworzy związki z równolatkami. Okazuje się jednak, że kobiety wolą, żeby mężczyzna był trochę starszy. Zdaniem 40% ankietowanych z sondażu przytoczonego przez jeden z portali randkowych, mężczyzna powinien być starszy od kobiety o 3-4 lata. 30% uważa natomiast, że ta różnica powinna być jeszcze większa, mianowicie 5-6 lat.

Nie jest to duża różnica, więc ludzie wciąż mogą mieć podobne podejście do świata i takie same wspomnienia z młodości. Warto jednak podkreślić, że starsi mężczyźni mają już pewne doświadczenia życiowe i przede wszystkim są czulsi. Wiadomo też, że kobiety dojrzewają szybciej, w związku z czym starszy mężczyzna może być dla niektórych z nich idealnym partnerem.

Jaka różnica wieku w związku jest odpowiednia?
Fotografia: pixabay.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów